Фота Сяргея Гудзіліна

Часовае адключэнне гарачага водазабеспячэння ў спажыўцоў пачнецца з 10 мая, паведамілі ў РУП «Мінскэнерга».

У маі для падрыхтоўкі цеплавых сетак горада Мінска да работы ў асенне-зімовы перыяд 2017-2018 года будуць праведзены работы па рамонце і выпрабаваннях цеплавых сетак. У гэты перыяд філіял «Мінскія цеплавыя сеткі» РУП «Мінскэнерга» будзе адключаць гарачае водазабеспячэнне.

- Час спынення падачы гарачай вады будзе максімальна скарочаны і ў выпадку паспяховых выпрабаванняў трубаправодаў цеплавых сетак і адсутнасці дэфектаў, якія патрабуюць выканання незапланаваных рамонтна-аднаўленчых работ, не перавысіць 14 сутак, — адзначылі ў РУП «Мінскэнерга». — Дадатковую інфармацыю аб канкрэтных тэрмінах уключэння гарачага водазабеспячэння ў спажыўцоў пасля правядзення прафілактычных рамонтных работ можна атрымаць у адпаведных КУП «ЖЭУ».

У РУП «Мінскэнерга» папярэджваюць, што падчас выпрабаванняў магчымы пашкоджанні цеплаправодаў, і просяць гараджан пры выяўленні цечы вады або лунання з зямлі, калодзежаў, правалаў грунту тэрмінова паведамляць пра гэта дыспетчару філіяла «Мінскія цеплавыя сеткі» па тэлефонах: 298-27-27, 298-27-37, дыспетчару ЦДС РУП «Мінскэнерга» па тэлефоне 227-35-24 або ў найбліжэйшыя КУП «ЖЭУ».

Адключаць гарачую ваду ў сталіцы будуць паэтапна.

10 мая

Аўтазаводская, 1-43, 2-70; Аўтазаводскі зав., 1-21, 2-34; Азізава 3, 4-8; Акадэміка Высоцкага, 3, 7; Алтайская, 64 к. 1-5, 66А, 78 к. 2-3, 90 к. 1, 102 к. 1-3, 166 к. 1-164 к. 2, 206; Ангарская, 8-94, 187, акрамя 1-19; Арцёма, 14-16, 28, 47; Байкальская, 1-7, 33-53, 52-70; Варвашэні, 13 к. 1-3; Ваўпшасава, 10, 16, 22а, 42, 42а-б, 44, 15 к. 1-35; Гая, 14, 16, 16а, 20/12, 24, 28-42, 23, 25, 25а, 29, 31; Герасіменкі, 1-57, 8-58 к. 2; Гінтаўта, 4-48, 50б, 5а-в, 9; Гарадзецкая, 2-70, 3-15; Грыбны зав., 28; Даўмана, 13, 13б, 23; Дняпроўская, 67-79, 100-118; Даўгінаўскі 2-і зав., 1; Даўгінаўскі тракт, 39, 39а, 42, 44, 50-56; Земляробчая, 50; Ілімская, 1-43, 6б-58; Іркуцкая, 65а, 139; Карастаянавай, 3-45; Кахоўская, 17, 23-51, 26-40, 70А; Капіевіча, 3-7; Лазо, 7; Летняя, 22; Ложынская, 4, 14, 16, 22, 5-23, г. п. 7; Макаёнка зав., 4; Макаёнка, 7а; Мінскі р-н, вул. Лапаціна; Мсціслаўца, 1, 5, 9, 11, 2, 4, 20-24, г. п. 29; Навуковая, 2-6; Наклонны 1-ы зав., 2, 2а-б; Незалежнасці пр., 98, 110а-б, 116, 146а-150, 164-182, 177, 181-185, 191а-б, г. п. 3.1, г. п. 3.2; Несцерава, 2-8, 58-98, 9, 9а, 49-61; Нікіфарава, 3-51; Наватарская, 53, 53А, 55; Нававіленская, 1-15, 21 к. 1-3, 23, 6-26; Новавіленская зав., 2-12; аб'екты в / ч 3214; Агінскага, 4, 6; Адэская, 2-8, 16-20б, 28-50, 51-77, 57а; Адэскі зав., 1-9, 2-12а; Арлоўская, 3-23, 29-33, 51, 53, 57, 59, 4-18, 20-36, 40, 40а, 58, 58а, 58 к. 1, 60, 66, 70; Асіпенка, 2-8, 15-27; Астрашыцкая, 2-14, 3а-23; Ахоцкая, 117, 119, 133-149, 120; Ахоцкі зав., 14, 15-21; Парніковая, 3-13; Пархоменка, 3; зав. Канатны, 0 (2 па г. д.); Пераходная, 62, 64; Пераходны 2-і зав., 6а; Падгорная, 19а / 3, 23, 67, ж. д. па г. п. 20, г. п. 23а, г. п. 24, г. п. 25а; Пажарскага, 9, 11; пасёлак Геалагічнай экспедыцыі, вул. Геалагічная, 99-133; Пржэвальскага 2-я, 1-31; Прагрэсіўная, 8, 29а; Радыяльная, 7-15, 16, 34 к. 1-58; Русіянава, 1-5, 7а, 4-18; Скарыны, 1, 15а, г. п. 27, г. п. 52; Смаргоўскі праезд, 29, 29а; Смаргоўскі тракт, 3, 7, 10; Солтыса зав., 2-6, 5, 5а; Солтыса, 4-6б, 22-26, 42-62; Стадыённая, 5, 14; Старынаўская, 2, 4; Старавіленскі тракт, 5, 41, 41а, 67, 69, 73-77, 87-93, 6-10, 26 к. 1, 28 к. 1, 30, 88; Томскі зав., 35; Тураўскага, 2-26, 5; Уручская, 1-17, 2-10; Ушакова, 33; Філімонава, 20-24, 25б, 25г, 35-55 к. 1-3; Халмагорская, 40а, 47а, 47 к. 1-65, 85; Халмагорская 2-і зав., 2; Харужай, 33-41, 44, 44а; Цэнтральная, 46; Чарвякова, 2 к. 1, 2 к. 4, 4-10а, 24, 46-50, 64, 3-7, 23, 31, 55-61; Шафарнянская, 1, 3, 11, 2-18; Шаўчэнка б-р, 9-17; Шугаева, 2, 3-13, 17; Шчадрына, 1, 46, 82, 83.

11 мая

Бельскага, 2-20, 60, 62, 15-69; Берута, 4-12; Бетонны праезд, 1-33, 6; Волаха, 1-41, 2-16, 43-59; Глаголева; Грушаўская, 5-11, 22, 123-137, 124-148; Гурскага; Дуніна-Марцінкевіча, 1-11, 2-10; Дзяржынскага пр., 9-19, 55-59, 8-10, 20-24, 60; Дубравінскі зав., 3-9; Чыгуначная, 21-41, 122-136; Жукава пр., 3, 17-29; Каморніцкая 1-я, 4; К. Лібкнехта, 49-135, 80-122, 128-130; Карпава, 4-8, 12-16; Кірэенкі, 3-7; Каржа, 1-15, 2-26; Кароткі 3-ці зав.; Кулібіна; Купрыянава, 1-19; Лермантава, 12-24, 28-38, 17-49; Мініна, 6-20; Адоеўскага, 16-58, 93-115а; Акрэсціна, 30, 36, 38, 62; Пермская, 46-54, 51; Панамарэнкі, 1-43, 24-62; Прылуцкая; Прылуцкі 2-і зав.; Прытыцкага, 3, 17, 19, 23, 27, 29, 35, 47а; Прамая, 22-28; Пушкіна пр., 26-34, 31-39; Р. Люксембург 2-і зав., 1-7, 4-8; Р. Люксембург, 80-178, 89-115, 143-197, 205; Стасава, 17; Тышкевічаў, 1; Уманская, 49-65; Харкаўская, 71-75; Хмялеўскага, 12, 32-40, 33-37; Шчорса, 44-46; Я. Маўра, 1-7, 41-53 (акрамя 64а, 68а-в), 10-68.

15 мая

Асаналіева зав., 3, 4, 4а; Асаналіева, 27-31; Брэсцкая, 56 к. 1-2-86; Казінца, 35-51 к. 1-5, 83-121, 48-122; Кіжаватава, 86-90; Каржанеўскага зав., 2а, 2в, 6б; Каржанеўскага, 1 к. 1-2, 3-33 к. 1-3, 41, 45, 2-26; Курчатава, 1-9, 6-10; Ландэра, 2-120; Сярова, 1, 2а, 4; Сцебянёва зав., 2-14, 3; Сцебянёва, 6-22.

22 мая

— па вуліцах: Асаналіева, 2-72, 5-15; Брэсцкая, 2-90, 77-87; Казінца, 33; Кіжаватава, 7, 9, 58-80 к. 1-2; Каржанеўскага зав., 2-32; Каржанеўскага, 51; Асіповіцкая, 2а, 16, 5, 7; Пірагова, 6, 15; Пухавіцкая, 5а, 21, 8, 14, 20; Сярова, 1а-б, 3, 3а, 5а, 15, 17, 31, 33, 8, 16, 18, 46а; Фаміна 1-ы зав., 8.

23 мая

— па вуліцах: Бурдзейнага; Дамброўская, 9, 15; Ляшчынскага, 4, 4а, 8, 12, 14, 14а; Лабанка, 9-19; Матусевіча, 35; Адзінцова, 1-19, 23 к. 1-2, 27-37, 41-65, 69, 71 к. 2-4, 75-81, 85-89, 2-6, 10-24, 32, 36 да. 1, 38; Прытыцкага, 60, 60 к. 2, 62, 64б, 73-79, 83, 87-91, 97; Цімашэнкі 2-і зав., 8-24, 28-38; Цімашэнкі, 2, 3; Шаранговіча, 4; Якубоўскага.

24 мая

— па вуліцах: Аўэзава; Гашкевіча; Галадзеда; праезд Галадзеда; Драздовіча, 3, 4; Ігуменскі тракт, 11, 16-26, 30-42, 45, 47; Інжынерная, 3, 7, 11, 17а, 4; Каганца; Чырвонаслабодская, 1-19, 84; Лучыны; Прамысловы зав., 12а, 14, 14а, 16; Прушынскіх; Пташука, 1-9; Свіслацкая, 39; Старобінская, 20; Сыракомлі; Ташкенцкая; Ташкенцкі праезд; Убарэвіча; Шпілеўскага.

30 мая

— па вуліцах: 3-га верасня; Авангардная, 35-41, 59, 61, 42, 46-60; Анаева, 49, 67, 69, 84, 84 к. 7; Аранская, 1-13, 18, 24; Баграціёна 2-і зав., 18а-24, 28, 34, 42, 17, 19; Баграціёна, 55 а-б, 67-71, 85, 56-62, 70; Беларуская, 2-14, 15-41; Берута, 3-17, 14-24; Бірузова, 3-25; Бабруйская, 4-6, 5-27; Бумажкова, 37, 37а, 39; Ванеева, 29, 31, 34, 40-48; Веласіпедны 2-і зав., 1-5, 9, 10, 22, 30-36; Верашчагіна; Валадарскага, 13-23, 16-24; Гараўца; Гусоўскага; Даўгабродская, 3-13, 23-43, 4-18; Загарадны 1-ы зав.; Загарадны 3-і зав., 4а; Загарадны 4-ы зав.; Запарожская, 2, 22-28, 32-42, 45-67; Запарожскі 1-ы зав., 29; Запарожскі 3-і зав., 9; К. Маркса, 1-33, 2-36; Каліноўскага, 4-82, 17-115; Кальварыйская, 25-41, 44-62; Карбышава, 1-13, 25, 42-50; Кедышкі, 26-28; Кірава, 1-23, 2-16, 23-33; Кнорына, 50; Казлова, зав., 1-11, 15, 4-10, 14-26, 44-50; Калектыўны праезд, 8; Камсамольская, 25-33, 34-38; Крупскай, 11, 15; Леніна, 12-16, 20-34, 46, 13-21, 47; Ленінградская, 1-7, 2-20; Лагойскі тракт, 134, 136; Малініна, 1-41, 2-34; Маляўкі, 1, 1а; Маякоўскага, 1, 2-4; Мендзялеева 1-й зав., 50 к. 2, 50 к. 4; Мендзялеева, 1-27, 4-14, 20-24, 30, 36; Мінскі р-н, в. Баравая, 1, 6, г. п. 3; Міхайлаўскі зав., 4; пр. Незалежнасці, 2-20, 117-157, 165; Адоеўскага, 6-12, 23-87; Кастрычніцкая, 2-16, 5-25; Альшэўскага, 4-8, 3-41, акрамя 29 к. 1; Партызанскі пр., 2, 8; Перадавая, 3-15, 109а-115; Перадавая, 4; Пінская; Пляханава, 26-72, 51-127; Панамарэнкі, 4-22; Прывакзальная пл., 3-7; Прытыцкага, 2а-б, 4-26; пр. Пушкіна, 1-29, 6-24, 36-66; Ракасоўскага пр.; Свярдлова, 1-23, 22-36; Сядых, 14-68, акрамя 14а-в; Скрыганава, 1-13, акрамя 7 к. 2; Славінскага, 1-45, 18; Смаленская, 7, 49, 51, 52, 52а; Снежны зав., 4; ст. метро «Плошча Леніна»; Сталетава, 1-21, 2; Цікоцкага, 2-52, 9, 57, 59; Таварыскі зав., 2; Трасцянецкая, 4, 8, 10б, 22, 15, 21; Ульянаўская, 8, 30-34, 23-41; Уральская, 1-13, 6а-16, 41; зав. Уральскі, 3-15; Філімонава, 1-13. к. 1-2, 8-14, 69; Фролікава, 1-13, 17-33, 45, 47; Харкаўская, 1-19б, 53-57а, 4-58, 72-90; Энгельса, 26-34; Я. Маўра, 9-35, 64а, 68а, 70; Якубава.

Клас
Панылы сорам
Ха-ха
Ого
Сумна
Абуральна

Хочаш падзяліцца важнай інфармацыяй ананімна і канфідэнцыйна?

Каб пакінуць каментар, калі ласка, актывуйце JavaScript у наладах свайго браўзеру