Хакеісты мінскага «Дынама» пацярпелі паразу ад аднаклубнікаў з Рыгі ў гасцявым матчы Кантынентальнай хакейнай лігі з лікам 2: 3, паведамляе БелТА.

Першы перыяд склаўся не найлепшым чынам для мінчукоў. На 4-й хвіліне вароты гасцей прабіў нападаючы рыжскай каманды Эштан Картэр. Неўзабаве за ім рушыў Гінтс Мейя - 2: 0. Літаральна праз некалькі секунд абаронца мінчукоў Уладзіслаў Яроменка скараціў адставанне ў ліку. Аднак праз дзве хвіліны Эштан Картэр аформіў дубль - 3: 1.

Другая дваццаціхвілінка прайшла ў актыўным супрацьстаянні дзвюх каманд, але завяршылася без закінутых шайбаў.

У трэцім перыядзе толькі адна атака гадаванцаў Крэйга Вудкрафтам скончылася ўзяццем непрыяцельскіх варот: за сем з паловай хвілін да фінальнай сірэны вызначыўся Андрэй Касціцын - 2: 3. У выніку, «зубры» пацярпелі другую запар паразу.

Наступны матч мінчукі правядуць у гасцях у фінскага «Йокерыта» 11 кастрычніка.