Znajści
Ałharytmičny łacinski varyjant
01.11.2022 / 17:3713RusŁacBieł

Beeresemaŭki prapanujuć štrafavać za niajaŭku na vybary i zabaranić iści ŭ prezidenty «kucharkam, błohieram ci šoŭmienam»

Padčas «dyjałohavaj placoŭki» pa abmierkavańni zakonaprajekta «Ab Usiebiełaruskim narodnym schodzie» pieršyja sakratarki Žłobinskaha i Rečyckaha rajonnych kamitetaŭ BRSM vystupili ź nietryvijalnymi prapanovami.

«Moža być, čas unieści zamiest vybarčaha prava vybarčy abaviazak? Bo dziaržava tracić biudžetnyja hrošy na arhanizacyju vybaraŭ. Kožnaja vybarčaja kamisija, kožny ŭčastak stvaraje ŭmovy dla taho, kab čałaviek pryjšoŭ i prahałasavaŭ. A ludzi majuć prava nieabhruntavana nie pryjści na vybary. Dyk, moža, pryjšła para ŭvieści štrafnyja sankcyi za nieabhruntavanuju niajaŭku?», — zadała pytańnie Alena Chołupava sa Žłobina.

Jaje kaleha Ksienija Kačanoŭskaja z Rečycy, jak piša BIEŁTA, hłyboka pierakananaja ŭ tym, što ŭ prezidenty pavinien iści čałaviek, jaki viedaje tołk u palitycy, u ekanomicy.

«Kab nie atrymlivałasia tak, što ŭ prezidenty idzie kucharka, abo błohier, abo šoŭmien, — udakładniła jana. — Kali biełaruski narod vyłučaje va UNS delehataŭ, jakim jon hłyboka daviaraje, to takim čynam na UNS farmirujecca palityčnaja elita krainy. Moža, varta addać prava vybaru prezidenta UNS?»

Jašče krychu, i biełaruskija kamsamolcy vystupiać z prapanovami štrafavać za hałasavańnie nie za taho kandydata.

Nashaniva.com

Chočaš padzialicca važnaj infarmacyjaj
ananimna i kanfidencyjna?

Клас
1
Панылы сорам
40
Ха-ха
2
Ого
0
Сумна
1
Абуральна
18
2
statut/adkazać/
01.11.2022
opańki... dažie beeresemaŭki okazyvajetsia striemiatsia v Jevropu
vied́ v Jevropie žie, naprimier
"V Bielhii piervaja niejavka na vybory biez uvažitielnoj pričiny karajetsia štrafom v €50. V słučaje povtornoho narušienija summa štrafa uvieličivajetsia do €125. Pośle čietviertoho «prohuła» hraždanin lišajetsia iźbiratielnych prav na diesiať let, a takžie vozmožnosti połučiť dołžnosť na hossłužbie.
V Hriecii otsutstvije iźbiratiela v stranie v momient vyborov nie javlajetsia uvažitielnoj pričinoj dla nieučastija v hołosovanii. Hraždanie, kotoryje okažutsia na momient vyborov za hraniciej, obiazany prohołosovať zaranieje. Pomimo štrafov za niejavku mohut pośledovať boleje sieŕjeznyje sankcii vpłoť do ariesta i tiuriemnoho zaklučienija na srok ot odnoho miesiaca do odnoho hoda, a takžie lišienija zvanij i dołžnostiej. Praktika nałožienija štrafov v raźmierie ot €25 do €70 suŝiestvujet takžie v Italii, Hiermanii, Avstrii, na Kiprie i v Luksiemburhie."
0
--/adkazać/
01.11.2022
Piecia, i chto budzie rabić hety "ahlad i kansiliŭm"? bo na žal pabačyła šmat psichijatraŭ. u tym liku i biełmoŭnych... tyja byli asablivyja krasaucy - u sensie padychodu, ichnych asabistych hłuzdoŭ i ichniaha prafiesijanalizmu
0
Mnie nie vsio ravno/adkazać/
01.11.2022
Čto-to mnie podskazyvajet, čto śledujuŝije vybory priezidienta budut prochodiť vo vriemia VNS, hołosovanijem členov VNS i kandidaty budut koniečno žie členy VNS, odin iz kotorych eto AHŁ, on žie i pobiedit na etich očieriednych priezidientskich vyborach! Bravo tovariŝi! Eto prohriess! Eto buduŝieje našiej strany! I nie śmiešno eto vsio, a hrustno! No takova pravda žiźni i vola naroda! Chotim caria! Pusť pravit viečno(do konca, kotoryj nastupajet v žiźni každoho čiełovieka), a potom, a čto potom, komu eto intieriesno, hłavnoje siejčas!
Pakazać usie kamientary
Kab pakinuć kamientar, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera
Kab skarystacca kalendarom, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera
sakavikkrasavikmaj
PNSRČCPTSBND
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930