Znajści
Ałharytmičny łacinski varyjant
27.03.2023 / 15:3933RusŁacBieł

U vilenskaj palicyi nie pryniali zajavu na imaviernaha «cichara», jaki zdymaŭ udzielnikaŭ Dnia Voli

Aktyvist, jaki sfatahrafavaŭ padazronaha mužčynu z kamieraj i pieradaŭ «Bajpołu» infarmacyju pra jaho, raskazaŭ praciah historyi.

«Bajpoł» paviedamiŭ, što 25 sakavika ŭ Vilni na śviatkavańni Dnia Voli byŭ zaŭvažany mužčyna, jaki stajaŭ u baku ad udzielnikaŭ śviata i zdymaŭ ich na videakamieru. Pa ich infarmacyi, heta były milicyjanier.

Siońnia biełaruski ŭciakač (jaho imia viadoma Redakcyi), jaki i zaŭvažyŭ mierkavanaha «cichara», pasprabavaŭ napisać zajavu na jaho.

«Pryjšoŭ u palicyju. Kažu: chaču napisać zajavu ab špijanažy na hramadzianina Biełarusi, byłoha supracoŭnika milicyi, jaki zdymaŭ udzielnikaŭ biełaruskaj akcyi 25 sakavika, — jon pieradaje infarmacyju biełaruskim śpiecsłužbam.

Mnie ŭ adkaz: «Vy paciarpieli?» Ja kažu jašče raz, što sens nie ŭ hetym, a ŭ tym, što jon zdymaŭ tvary ŭdzielnikaŭ akcyi, i tyja ź ich, chto paśla pryjedzie ŭ Biełaruś, atrymajuć u plečy kryminałku.

U adkaz mnie skazali, što nijakich niepravamiernych dziejańniaŭ hety čałaviek nie rabiŭ, zdymać na vulicy ŭ nas, maŭlaŭ, nie zabaroniena. Tamu davajcie jašče raz: vy ad jaho paciarpieli? Nie? Nu ŭsio», — raskazaŭ aktyvist. Źviartaŭsia jon u adździaleńnie pa vulicy Zavalnaj (Pilima).

«Bajpoł» śćviardžaje, što vyjaviŭ na Dzień Voli ŭ Vilni «cichara» z kamieraj

Nashaniva.com

Chočaš padzialicca važnaj infarmacyjaj
ananimna i kanfidencyjna?

Клас
5
Панылы сорам
52
Ха-ха
13
Ого
3
Сумна
4
Абуральна
67
2
Anatol Starkou/adkazać/
27.03.2023
Voś kali zabudziecie słova KDB, voś tady ščylnymi radami idzicie ŭ Kamisiju pa viartańniu. A kali ŭ vas Bajpoł niešta typu VAŠAHA bčb KDB, to siabdzicie ŭ Polščach i Lituvach i šukajcie miž saboj łukašystaŭ kadebistaŭ feeśbistaŭ i mož kaho jašče. 

Niepatreny vy takija charošyja nikomu ŭ Biełarusi. 
0
Vadzikiaj Soołsunha/adkazać/
27.03.2023
Rienthien na žieleznoj dorohie, kotoryj ustanovili za dieńhi EU mieždu RB i Litvoj do sich por nie rabotajet. Oficialnaja pričina? Nieskolko let nazad pisali, čto brak v elektronnych ciepiach i słožnaja diahnostika. Potom i eto isčiezło. To jesť mieždu RB i Litvoj na žieleznoj dorohie nie rabotajet rienthien dla tovarnych sostavov. Kontabanda - jed́!

I pri etom na napravlenii Hrodno-Druskieniki stoit i ispravno rabotajet rienthien dla prośviečivanija maršrutnych avtobusov s passažirami. Sumki prośviečivajut. Mołodcy. To jesť hihantskaja kontrabanda na žieleznoj dorohie i avtotransportie jediet, a ludiej na hranicie po dva časa riejsovyje avtobusy kołbasiat.
0
vv/adkazać/
27.03.2023
oho! I vy dali siabie zdymać? vo dajuć
Pakazać usie kamientary
Kab pakinuć kamientar, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera
Kab skarystacca kalendarom, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera
sakavikkrasavikmaj
PNSRČCPTSBND
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930