Znajści
Ałharytmičny łacinski varyjant
1
Istorik /adkazać
03.06.2023
Kakoje "sojuznoje hosudarstvo", Łavrov?! Łavrov, vyvoditie svoich hołovoriezov iz Ukrainy i hotovtieś vypłačivať RIEPARACII Ukrainie!!!
0
Hańba/adkazać
03.06.2023
Nam treba, kab daŭroŭ viarnuŭsia ŭ stajniu.
2
Litwin /adkazać
03.06.2023
- Papa, a a počiemu nas viezut eti OMONovcy v les Kurapatskij ???
 - Nie znaju synok, ja politikoj nie intieriesujuś!
1
Dr. Someone/adkazać
03.06.2023
Bojuś, "monohrafija" Sojuznoho Hosudarstva v itohie budiet bolšie napominať uhołovnoje dieło o iźmienie Rodinie, špionažie i diviersionno-podryvnoj diejatielnosti v polzu inostrannoho hosudarstva. Po krajniej mierie s bieł. storony
1
Historyk padručnik prapiŭ/adkazać
03.06.2023
Jak hety koń choča pierapisać historyju ŭ pazityŭnym klučy, kali rasiejcy histaryčna byli hałoŭnymi razburalnikami i rabavalnikami biełaruskich ziamiel?
0
Paliašuk/adkazać
03.06.2023
Historyk padručnik prapiŭ, prykładna tak: Vo vriemia śpiecialnoj vojennoj opieracii po diełatinizacii, dieunizacii i diesionizacii iskonno russkich ziemiel 1654-1667 hh. zaŝitniki pravosłavnoho nasielenija pomohli značitielnomu količiestvu žitielej vostočnoj Biełoruśsii pieriesieliťsia ot hniota polskoj šlachty v priedieły MKAD, čto okazało połožitielnyj effiekt na raźvitije stolicy buduŝieho sojuznoho hosudarstva.
0
Žieleznoj Drovosiek/adkazać
03.06.2023
łavrou s ostalnymi russkimi,oťje***tieś užie ot nas!
1
Dub/adkazać
03.06.2023
Hovoria "Biełaruś i Rośsija", on imiejet v vidu Łukašenku i Pucina. Potomu, kak pośle napadienija na Ukrainu, bolšinstvo biełorusov izbaviłoś ot illuzij o kakich-to družbach s Rośsijej. Da i do napadienija sobytija pokazali, čto o družbie biełorusov s etoj stranoj rieči užie nie idiot. Rośsija cielenapravlenno provodiła pohłoŝienije Biełarusi. Mietod był iźviestien i chorošo zamietien, no v dopołnienije on był jeŝio i ozvučien Prihožinym, v otnošienii Ukrainy: eto śmieŝienije vierchuški vłasti i zamienoj jejo na svoich stavleńnikov, libo na łojalnych i zavisimych ot Rośsii piersonažiej. Daleje čieriez političieskije i ekonomičieskije elity vtiahivať stranu v połnuju zavisimosť, i dalniejšieje pohłoŝienije. V Ukrainie etot płan provodiłsia, no provaliłsia, tam i vierchuška była užie ich, i elity (oliharchi) posłušny, no vot narod vmiešałsia i połožił tiem płanam koniec. V Biełarusi tot-žie płan vopłoŝałsia boleje uśpiešno, no i tut v 2020-m on načał buksovať. U Rośsii sdali niervy, sbrosiła maski i popiorła rohami na Ukrainu, rassčityvaja na bystryj uśpiech, pośle kotoroho Krieml užie s Biełaruśju niańkaťsia nie stał by, vied́ tam na vsiech urovniach vłasti, vklučaja rukovodstvo armii i druhich siłovych struktur, užie davno sidiat russkomircy... Siejčas u Rośsii bolšije problemy v Ukrainie, kotoryje ona riešiť nie smožiet, jej pridiotsia zabyť o niej navsiehda, no takoj povorot sobytij možiet priviesti užie i k potierie Biełarusi. Otsiuda i pierienos vnimanija, i vot eti zajavlenija Łavrova. Tam načchať na kakuju-to družbu, iz ruk by dobyču nie vypustiť, kotoraja užie v pasti była, s hołovoj...
1
Čorny ptach/adkazać
03.06.2023
Łaŭroŭ, idzi lesam sa svajoj "sajuznaj dziaržavaj" i "rucckim miram"
1
Kacap/adkazać
03.06.2023
Vypił- Zakusi, a jeŝio łučšie-pośpi! Kto s toboj svarycca budiet? Łukavyj, kotoryj na vieriovočkie uu tiebia, a biełarusy s toboj i tak užie v odno pole s*rať nie siadut
1
Archieołah/adkazać
03.06.2023
Marzaluk z Kavaleniaj napišuć, nie pieražyvaj. Luby kapryz za vašy hrošy
1
M-65/adkazać
03.06.2023
łaŭroŭ,prosta vaźmi da viery—vy dla nas takija ž samyje fašysty,akupanty i barbary,iak i dla ŭsiaho astatnieha Śvietu,a najpierš—dla Ukrainy.Navat nie pačynaj lamantavać pra niejkaje «słavianskaje braterstva» i inšuju dzikunskuju mifałohiju.
2
Ja znaju/adkazać
03.06.2023
To, čto diełajet rašizm u siebia v stranie i po otnošieniju k svoim sosiediam łučšieje sriedstvo dla toho, čtoby Rośsiju nienavidieli. I,paradoks, oni sami etim upivajutsia. Vot voźmiom dažie ich kiniematohraf, eti mylnyje opiery. Počti viezdie korrupcija, prodažnyje činovniki, siłoviki, rassłojenije na uśpiešnych s krasivoj žizńju i ostalnych.... Nu a vojna s Ukrainoj?? Chotia čto tut skazať, jeśli oni u siebia v stranie vsie vriemia s kiem-to vojuiut, istoričieski. Pri etom obviniaja vsiech vokruh v svoich problemach. Eto užie kak-to diahnoz. Jeśli u koho-to jeŝio ostajotsia choť kakoj-to instinkt samosochranienija, tak nado biežať ot russkich kuda hłaza hladiat. Impierija, postrojennaja na nasilii i łži vsie ravno razvalitsia i oni sami vsie dla etoho diełajut. Nie nado tolko im v etom miešať!!
1
viele/adkazać
03.06.2023
Jemu, kak i vsiemu putinskomu okružieniju, nužno užie dumať o epitafii , a nie o monohrafii.
9
mikola/adkazać
03.06.2023
+100% ! Zahad hocza pasvaryc !
1
Čak/adkazać
03.06.2023
ta vy j biez zachadu niabłaha spraŭlajeciesia...
3
Bggy/adkazać
03.06.2023
Tamboŭski voŭk ciabie "tavaryš" i "brat" maskavit Łaŭroŭ. Izyjdzi arda maskoŭskaja ź Biełarusi.
3
Scruff /adkazać
03.06.2023
Adleźcie ad nas maskali nazaŭždy. Idzicie na svaju Maskoviju tam prybiarycie choć u svaim maskoŭskim śvinarniku.
1
Nia-na-viść da ruskahamiru /adkazać
03.06.2023
koniaka łaŭroŭ, Lachi pad pachi i laci da lichamatary!
12
Valadzimir/adkazać
03.06.2023
Hy-hy. Čarhovaja bura ŭ biełorusskoj šklancy vady - biełorussy, jakija, jak "nacyja", uźnikli na terytoryi rasiejskaj pravincyi "Biełoruśsija", utvoranaj na miescy Vialikiha Kniastva Litoŭskaha, zachoplenaha i źniščanaha Rasiejaj 200 hod tamu, žestačajše vazmuščajucca... "pahłaščenijem" Biełarusi Rasiejaj! Rabiaty, razujcie, narešcie, svaje hłuzdy! 
0
Vładisłav/adkazać
03.06.2023
Valadzimir, Nie ździŭlusia, kali takija ž niahodniki skažuć «hy-hy» pra raśpiaćcie Chrysta 2000 hadoŭ tamu.
Hienietyka daje ab sabie viedać
1
Starobiłorus/adkazać
03.06.2023
Valadzimir, Kolki možno otojesamlati sutnosť i nazoŭ?
0
Žvir/adkazać
03.06.2023
Valadzimir, bolšaść narodaŭ jeŭropy, jak "nacyja", uźnikli na svaich spradviečnych ziemlach, častkach byłych impieryjaŭ, u skład jakich tyja spradviečnyja ich ziemli ŭvachodzili, zachavaŭšy svaju nazvu, ci zajmieŭšy inšuju, i biełarusy taksama. Niama siońnia švabaŭ, halštyncaŭ, piersaŭ, hałaŭ, siemihałaŭ, charvata-słavonskaj krajny niama,.. tam inšyja nazvy, a narody tyja samyja. Im što ciapier z hetaj nahody, bić siabie pa iłbie, kožnyja try chviliny ? Što dla vas tut nia tak ? U ciapierašnich itałjancaŭ adnosna niadaŭna navat adzinaj movy nie było, poki takoj nia stała mova Dante, dyk što, joj ciapier kampleksavać praz heta, ci ździekvacca ź siabie ? Tak, Litva była zachoplena RI, a nazva dziaržavy zachavałasia tolki za byłoj pravincyjaj Litvy, bo joj patrafiła vyzvalicca, a inšym - nie. Heta ničoha nie admianiaje. Nam by ŭvohule adradzicca, a historyja j tak naša...
9
Valadzimir/adkazać
03.06.2023
Kali tutejšy narod nie choča razabracca sa svajoj sapraŭdnaj staražytnaj historyjaj pa "Apovieści Minułych Hadoŭ", dzie napisana "druzii Lutiči Litva"i šmat čaho  ińšaha nadzvyčaj cikavaha, jon budzie vyvučać "svaju" historyju - i ciapier u hetym užo niama sumnieńniaŭ, - pa maskoŭskaj "manahrafii, pryśviečanaj historyi Sajuznaj dziaržavy".
1
Žvir/adkazać
03.06.2023
Valadzimir, pišycie knihu, raskryvajcie ŭ joj histaryčnuju praŭdu, tutejšy narod pačytaje j raźbiarecca sa svajoj sapraŭdnaj staražytnaj historyjaj,.. z vašaj dapamohaju. I pastaviać vam pomnik, pry žyćci, viadoma ž... A tak - nu, nijak, navat pračytać tuju apovieść nie atrymlivajecca, mova tam niejkaja zamiežnaja, nu, jak ža razabracca ŭ sapraŭdnaj staražytnaj historyi , voś ža niastača jakaja... Voś, što takoje 'druzii' ? Hryby ?... Karaciej, pišycie knihu !!!
0
Valadzimir/adkazać
05.06.2023
Žvir, vabščeta, pomnik za zachavańnie histaryčnaj praŭdy pra historyju tutejšaha narodu treba pastavić nieviadomamu "iužnorusskomu" pravasłaŭnamu manachu siaredziny 16 st., jaki - adziny z usich pierapisčykaŭ "Apovieści Minułych Hadoŭ", - pieranios z bolš staražytnaha ŭ svoj "novy" śpis, paźniej nazvany Chlebnikaŭskim, usiu frazu całkam u paviedamleńni ab raśsialeńni słavianskich  plamionaŭ   "...druzii Lutiči Litva" (druhije Lutiči Litva). I nie zusim razumieju, navošta pisać cełuju knihu, kali ŭ hetych dźvuch słovach histaryčnaja praŭda ŭžo raskryta. Nu a dalej jaje "razharnuć" (daviedacca pra lucičaŭ i ichny histaryčny los) - zaraz, u epochu internetu, - zdajecca, niama nijakaj ciažkaści, dastatkova palcam klikać "myšku". A kali biełarusam nieabchodna bolš aŭtarytetnyje mierkavańnie, to treba źviartacca da biełaruskich prafiesijnych historykaŭ, jakija čamuści infarmacyju pra hety zapis u Chlebnikaŭskim śpisie praciahvajuć całkam ihnaravać. Nu dyk tady, napeŭna, varta było b źviarnucca da ich  niepasredna, kab jany prakamientavali hetaje letapisnaje paviedamleńnie i samu zachodniesłavianska-lutickuju kancepcyju pachodžańnia litvy. 
0
Rc/adkazać
03.06.2023
Maskoŭskaja arda biełarusam-litvinam nie brat, nie radnia i nie svajak, a čužyniec dy spradviečny vorah.
1
Pietro/adkazać
04.06.2023
Fih vam
Kab pakinuć kamientar, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera