Znajści
Ałharytmičny łacinski varyjant
12
prasti hos padie/adkazać
08.06.2023
kakoj-to žałkij vid na foto u etoho azarova
3
nie taki jak jość/adkazać
08.06.2023
Časam, kab ruchacca napierad, treba apuścicca na samaje dno. Hałoŭnaje, kab źnizu nie pahrukali. Zyču biełaruskaj demakratyčnaj supolnaści hodna prajści skroź hetaje šapito.
7
Acab/adkazać
09.06.2023
nie taki jak jość, *sacyjalistyčnaj juistyčnaj hrantasmokavaj supolnaści
0
Kazik/adkazać
09.06.2023
Acab, u vas jość inšaja supolnaść?
0
Acab/adkazać
09.06.2023
Kazik, viadoma jość
4
Kacap/adkazać
09.06.2023
Eto nie konfliktnaja situacija, eto chołodiec, a jeŝio zajavlajut pro kakuju to pieramohu, biezopasnosť dannych...
6
Sprzątaczka/adkazać
09.06.2023
Hety kabiniet taksama dobra było b pravieryć.
2
daviedka/adkazać
09.06.2023
Da-da, śviazan... Azarov priedstavitiel kabinieta Tichanovskoj po vosstanovleniju zakonnosti i pravoporiadka. ))
0
daviedka/adkazać
09.06.2023
Voźmitie kommientarij u prokurora Talerčika. 
1
Kazik/adkazać
09.06.2023
Arhanizujcie jakuju radu biaśpieki pry pierachodnym kabiniecie, kab jana ŭsio heta kantralavała. Choć niejkaja viertykal adkaznaści pavinna być, a nie hurtki pa cikavaściach z pacukami na ŭsich uzroŭniach
5
kak ona jeła kruassan (s)/adkazać
09.06.2023
da-da-da. i pod eto dieło voźmitie jeŝie bolšie hrantov
0
Kazik/adkazać
09.06.2023
kak ona jeła kruassan (s), chaj biaruć, mnie nie škada. Ci jany hranty ŭ vas adabrali?
2
Acab/adkazać
09.06.2023
Sytuacyja niepryjemnaja, ale jość prystojnaje raźviazańnie. Niachaj by spadary Azaraŭ, jakoha błytajuć raz-poraz ź Janukovičavym premjeram, i Kuprejčyk, jakoho błytajuć s režyseram Kurejčykam, syšlisia ŭ rep-spabornictvie i praśpiavali na dva hałasy pieśniu «Bojka na łuzie» z «Narodnaha albomu» Pieramožca (ŭličvaciećmie jak vakalny składnik, hedak i artystyčnaść) prahaniaćmu pieramožanaha praz šycht z byłych amapaŭcaŭ, ministraŭ śpievaŭ i skokaŭ, pierachodnych samych narodnych z bunčukami i palihraf.
09.06.2023
Karnaja sistema na Biełarusi isnuje amal ad pačatku uładarańnia Łukašienki, to bok biez hodu ŭžo 30 let (a kolki da hetaha isnavała savieckaja karnaja sistema). Za hety čas jana tolki uzmacniałaś i madernizavałaś u svaich karnych i ludažerskich zdolnaściach. I voś za hety čas praz hetu sistemu čałaviekanienaviści i zvyčajnaj podłaści prajšli tysiačy ludziej, jakija tam słužyli BIEZ ANIVODNAJ DUMKI Ŭ HAŁAVIE. I słužyli tam hadami, diesiacihodździami. Jany z dnia ŭ dzień z hałavoj sychodzili ŭ biezdani zła. I voś raptam niechta ź ich z małaviadomych nahodaŭ syšoŭ adtul u 2020 i skazaŭ - Ja SUMLENNY I PRAZRYSTY. I ŭ heta treba pavieryć? U heta moža pavieryć naiŭny čałaviek. Darečy jak toj Paźniak, jaki napačatku kazaŭ pra dobry plan Pieramoha (potym pieradumaŭ i skazaŭ, što čas heta plana syšoŭ), i jaki "śpiavaŭ" Sachaščyku, a zaraz vočy pabačyli praŭdzivuju i srkrušłnuju najaŭnaść. Tak i hetaja novaja chvala apazicyi, jakaja nabliziła da siabie byłych (ale chto moža zaručycca što sapraŭdy byłych) karnikaŭ, dała im mahčymaść pramaŭlać i niešta udavać ź siabie na roznych palityčnych placoŭkach, a zaraz atrymała šufal dziarma na vientylatar. To musić kolki času admyvacca. I ci admyješsia ad hetaha?
11
Zachar/adkazać
09.06.2023
Uvieličili finansirovanije ,vot i nie podielili.Vsie chotiat dom na Majami.
2
Bazaraŭ/adkazać
09.06.2023
Ministr Azaraŭ pačaŭ pravierku pa situacyi z Kiraŭnikom Bajpoła Azaravym!
Voś i zdaryłasia lehiendarnaje: vyjšli na samich siabie!
9
Valadzimir/adkazać
09.06.2023
Haniebny bulbasrač - heta samaje istotnaje, na što zdolnyja hetyja maryjanietki i "zasłanyja kazački" z abodźvuch bakoŭ, pačaŭšych suśvietnuju "ekzystencyjalnuju" draku. Tamu biełorussy robiać pravilny vybar - za kirujučy režym.
0
Ishtvan/adkazać
09.06.2023
Valadzimir
Maskaleva daroga ne vydze da Boga...
3
Valadzimir/adkazać
09.06.2023
Voś hetyja rabiata - maryjanietki, "zasłanyja kazački" i pravakatary z abodźvuch bakoŭ, zaraz pačaŭšych suśvietnuju "ekzystencyjalnuju" draku, - raźvieli i padstavili naiŭnych "nievierojatnych" biełorussov u 2020-m, jak toje adbyłosia i ŭ 2010-m.
1
A101/adkazać
09.06.2023
Viartajusia da daŭnich słoŭ spadara Źmiciera Łukašuka nakont taho što biełarusy "padzielaca" na jahonuju dumku pamiž tymi chto źjechaŭ i zastaŭsia. Padzielacca, tolki nie na tych chto źjechaŭ i zastaŭsia, a na tych chto zmahaŭsia z varjackim antyčałaviečym režymam dy maskoŭskimi akupantami i chto supracoŭničaŭ ź imi. Na tych chto zmahaŭsia za volnuju Biełaruś i tych chto zajmaŭsia "raśpiłami" jeŭrapiejskich hrantaŭ. U hetym kanflikcie na čale sa spadarom Azaravym hałoŭnuju spravu majuć hrošy da jakich asoba była dałučana. Hrošy da jakich dałučany Ofis i da jakich niemaje nijakaha dostupu asnoŭnaja hramadskaja supolnaść navat z tych chto pakinuŭ krainu. Hrošy jakija zhodna ź Labiedźkavym prajektam Kanstytucyi moža "pialić" čarhovy prezident biez usiakaha kantrolu Sojmu, bo kraina nie parłamienckaja a pad čarhovaha Łukašenku 2:0. Na ŭsim hetym vynik adziny što volnaj Biełarusi patrebna tolki parłamienckaja, demakratyčnaja, jeŭrapiejskaja Respublika dzie prezidentaŭ naležyć mianiać žadanna što hod, a za finansami poŭny kantrol z boku Sojmu i hramackaści. Vialiki žal što ŭ hety čas kali adny nijak nie nabiarucca jeŭrahrantaŭ inšyja siadziać u viaźnicach i za ich svabodu, za svabodu kožnaha čałavieka i samoj Biełarusi lepšyja syny krainy ljuć svaju kroŭ na palach Ukrainy.
09.06.2023
A101, niešta ty sam zabłytaŭsia ŭ vysnovach.
4
Oleh/adkazać
09.06.2023
Skažu svoje mnienije. Ošibki budut , potomu čto jesť dvižienije. Nie diełajet ošibok tot kto ničieho nie diełajet, a tolko kritikujet. Čto kasajetsia sitłuacii s bajpołom to vo piervych Azarov prošieł palihraf,a ja vieriu naukie i faktam, a nie krasivym słovam. Vo vtorych kak ja poniał płan pieramoha v rukach Azarova,čto ukazyvajet na to čto on był piervoj skripkoj. Poetomu ja nie očień dovieriaju byvšim mientam kotoryje otkazyvajutsia ot polihrafa. Jeśli ty byvšij mient na tiebie užie podozrienija nie rabotaješ li ty špionam. Poetomu polihraf dołžien byť obiazatielen dla vsiech.
0
nie taki jak jość/adkazać
09.06.2023
Oleh, palihraf padmanvajecca i pamylajecca, i heta nie tak składana jak vy dumajecie, tamu jon nidzie nikoli nie źjaŭlaŭsia adzinaj krynicaj infarmacyi i patrabuje dadatkovych dokazaŭ. Upeŭnieny, što Azaravu moža i zadavali pytańnie nakont supracy z KDB, ale ž nichto jaho musić nie pytaŭ, ci źjaŭlajeciesia vy prahnym bieź miery da hrošaj čałaviekam i ci nie chočacie vy prysmaktacca da hrantaprovadu?!
0
Kazik/adkazać
09.06.2023
Oleh,
>palihraf
> vieriu naukie i faktam
2
Tiamtia-lamtia/adkazać
09.06.2023
Kak riebiata nie saditieś, v ministierstva nie hoditieś.
0
priemjer upałovskoho/adkazać
09.06.2023
Tiamtia-lamtia, nu kak tak?
a h.Łatuško?
on, vo-piervych, byvšij łukašistskij ministr
a vo-vtorych, pOrtfiel priemjer-ministra v Novoj Biełarusi siebie chotieł

nieužieli dažie on nie hoditsia v ministry?
a vied́ u nieho mnoho pokłońnikov
2
Filipp/adkazać
09.06.2023
Artykuł pačynajecca sa słoŭ "pakolki "Bajpoł"" , a ja pračytaŭ adrazu "pakojny "Bajpoł"")
1
Lićvin/adkazać
09.06.2023
Było adrazu zrazumieła ŭ 2020 hodzie što hramadstva saśpieła i byłyja prykarytniki chutka pačali šukać maneŭr kab nie patrapić pad lustracyi. Nažal, ni na mižnarodnaj arenie, ni ŭ Biełarusi niama na siońnia zakonnaj ŭłady, tobok ułady jakuju abirajuć biełarusy. U nas na siońnia - nacie žrycie što dali.
Kab pakinuć kamientar, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera