Znajści
Ałharytmičny łacinski varyjant
3
Redakuyja/adkazać
09.06.2023
Redakcyja, a jak vy miarkujecie? Adkažycie u kamientary
2
Redakcyja/adkazać
09.06.2023
Redakuyja, ,,,,,, redakcyja nn, čaho vy maučycie? Jakaja pazycyja bastyjena biełaruščyny? Spadziajusia što na błakaniecie pytańnie.
0
[Red. vydalena]/adkazać
09.06.2023
mo chopić užo taho, što jany ledź ci nie adzinyja, dzie jość mažlivaść kamientavać? pryčym adnosna svabodna (Red., pakusaju za siońniašni ban))
2
Siaržuk/adkazać
09.06.2023
Redakcyja, navošta Vam mierkavańnie redakcyi? Ahulnaha mabyć u čalcoŭ redakcyi i ŭvohule niama. Da i nie treba - narmalnyja SMI naŭprost pieradajuć naviny jak jość, biez ułasnych mierkavańniaŭ. Na žal, takich nie šmat siarod biełaruskich resursaŭ.
8
Redakcyja/adkazać
10.06.2023
Siaržuk, dziakuj ale ja vas nie pytau. Mnie patrebna viedać, što miarkuje bastyjen biełaruščyny.
1
Otiec Pokachontas/adkazać
10.06.2023
Redakcyja, ja tak vižu, čto vy prosto provokator. Kak tolko riedakcija sajta NN vyskazyvajet svoje častnoje mnienije - srazu voźnikajet vozmožnosť jeho kritikovať ili dažie triebovať zakryť sajt, za to, čto on čiem-nibud́ nie uhodił vysočajšiemu śvietoču sovriemiennosti v jeho zielenoj maječkie.
10.06.2023
[nie drukujcie, kali vy choć trochu siabar mnie... ale vy siabar ( nu ładna]

ludzi sumujuć biez kamientavańnia. biez čytańnia kamientaroŭ. ludziam cikava reakcyja ludziej na peŭnyja temy
10.06.2023
[nu a heta vy dakładna nie nadrukujecie, bosapraŭdy, kali i siabar, to nie mnie]
nievierojatnyje s samoho načała nie dopuskali i nie dopuskajut nikakoj kritiki i polemiki, tolko voschvalenije
čiem oni otličajutsia ot łukavych tohda?
5
Most/adkazać
09.06.2023
łukašycki režym niasie adkaznaść za śmierci tysiač ukraincaŭ, za zrujnavanyja žyćci miljonaŭ ukraincaŭ, za źniščanyja harady i vioski.
13
Pufus/adkazać
09.06.2023
Most, nažal, my ŭsie vinavatyja ŭ toj ci inšaj stupieni. A tyja chto hladzić i słuchaje rasijski kantent vinavatyja naraŭnie z łukašenkam
0
Biełarus/adkazać
09.06.2023
Most, riežim takžie niesiet otvietstviennosť za tysiači rieprieśsirovannych biełarusov, tak čto ukraina v očieried́
0
Otviet nahlecu/adkazać
11.06.2023
Biełarus,čto vy tak vsie iśpierieživaliś? Istočnik błahosostojanija etoho smaźlivoho i skolzkoho tipa Prituły do vojny był s Rośsijej. Kto-to iz rośsiejskich proznał pro eto i stał jeho šantažirovať. Tut choš-niechoš, a pridietsia purhu niesti kakuju prikazali. Vied́ tiemu, pro kakuju on bołtajet, chudo-biedno uriehulirovali nakoniec.
Nie udivluś jeśli jeho vsie žie sdadut ukrainskim vłastiam i on končit v kletkie.

ZY. A jeśli v Ukrainie chotiat imieť druziej na sievierie, pusť nie słušajut raznych provokatorov v licie etoho prodažnoho tipa.
7
Złobnyj vožyk/adkazać
09.06.2023
Łuka vojevał, vot pusť iz jeho košielka potom i raspłačivajetsia novoje pravitielstvo. Potriasti nado jeho sčieta v Šviejcarii i OAE, tam chvatit, čtoby rassčitaťsia.
7
nie taki jak jość/adkazać
09.06.2023
Złobnyj vožyk, nie nie nie, heta našyja hrošy, skradzienyja ŭ biełaruskaha naroda. A svaje reparacyi niachaj šukajuć u tych chto dapamahaŭ vusatamu praz Adesu kalijem handlavać, chto naftapradukty ŭ jaho kuplaŭ i cyharety praź miažu ŭ JEZ ciahaŭ, a prytuła musić iści ŭ sraku.
2
Złobnyj vožyk/adkazać
09.06.2023
nie taki jak jość,tožie vierno.
0
Prosta daviedka:/adkazać
10.06.2023
nie taki jak jość,  
Chto nie viedaje pra kalij:
u 2021 Litva zabaraniła tranzit praz svaje porty.
I što? Hałoŭny "abaronca Demakratyi" Zialenski daŭ vusatamu party Adesy dla tranzitu.....


I jašče skazali A treba sskazać i B.
Kali vy kažacie "Ukraina (zialenski) razam z cyvilizavanym śvietam nie vyznała łukašenku"
Treba skazać što cyvilizavany śviet u adroźnieńni ad Zialenskaha VYZNAŬ CICHANOŬSKUJU i ŬVIEŬ EKANAMIČNYJA SANKCYI. a nie hety dziciačy sadok, "nu plavać što za cichanoŭskuju prahałasavała 70% biełarusaŭ, jana nam nia padabajecca tamu budziem nie zaŭvažać demakratyčny vybar biełaruskaha narodu ci budziem prydumyvać biełarusam lepšych lidaraŭ"

i ŭ kancy.
Ja ŭsie adno budu danacić ZSU. 
Słava Ukraini, Žyvie Biełaruś! Kryŭda i emocyi nie pavinny adciahvać uvahu
8
Vivier/adkazać
09.06.2023
Złobnyj vožyk, Ale ž i zaraz stolki biełarusaŭ padtrymlivaje rasiju, dapamahaje abychodzić sankcyi, miljony biełarusaŭ prama siońnia zadziejničany ŭ hetym
1
Kraina biełarusaŭ/adkazać
10.06.2023
Złobnyj vožyk, otvietstviennosť biełarusov v etom otnošienii jesť, viny v tom, čto letieli rosiskkije rakiety s našiej tierritorii PO PRIKAZU Łuki NIET.
Nie nado uravnivať diestvija łuki i biełaruskoho naroda. Vsie prietienzii Prituła pusť napravlajet lično Łukie.

3
nie taki jak jość/adkazać
10.06.2023
Vivier, vy nie pavierycie, ale prosta ciapier miljony ukraincaŭ vajuć suprać Ukrainy na baku rašcy.
7
Raman/adkazać
10.06.2023
nie taki jak jość, Miljony? Voś vy i ŭskrylisia, bot. Jakija miljony hramadzian Ukrainy na boku rasiei?
0
Słava Ukrainie! Słava biełaruskich dabraachvotnikam!/adkazać
12.06.2023
Raman, a jakija miljeny biełarusaŭ na baku Rasiei???? 
vielmi žadajecie bačyć biełarusaŭ žachlivym bydłam?
nie atrymajecca! statystyka suprać vas!
6
Pytańniečka/adkazać
09.06.2023
Dyk vy ž nie pryznajecie Cichanouskuju, vaš Zialenski, Padalak i hetak dalej. A tut uspomnili, jak hrošy patrebnyja i kali achviary ukraincy źjavilisia. A kali vy z łukoj siabravali i handlavali, u toj ža čas jak jen zabivau biełarusau, vy nie chočacia kampiesavć hrošy jakija vy zarabili biełarusam? Biełaruś akupavanaja, łukoj chuntoj I rasiejskimi vojskami ikropka. A vy dasiul CIchanouskuju nie pryznajecie. Vy ž łukoj damaulalisia , što jen nie napadzie, a samyja da šašłykou hatovilisia, zamiest taho kab miny na miažy stavić , voś ź jaho łuki i pytajciecia. Moža z Auhanistana, Vienhryi i Čechasłavakii z Ukrainy reparycyi patrabavać bo ukraincy taksama udzielničali va uvarvańni I byli siabrami AAN u toj čas? Jašče treba spytać žaunierau Kalinouskaha, chočuć jany vajavać za Ukrainu , a potym jašče I reparycyi płacić?
19
intierpoł/adkazać
09.06.2023
Pytańniečka, vspomnił imienno "prituła"! Iźviestnyj vor, kotoryj užie ukrał mnohije milliony dołłarov iz dienieh, kotoryje žiertvovali na VSU i ukraincy, i biełorusy, i vsie ostalnyje. U Šarija konkrietno po dannomu urodu jesť nieskolko rasśledovanij. Pro niekije rieparacii možiem pohovoriť kohda on svoj srok v tiuriahie otmotajet. A tam rieč po objemu i nahłosti - skorieje vsieho o požiźniennom.
3
AndrejK/adkazać
09.06.2023
intierpoł, Šaryj?)) Ty napeŭna nie na toj resurs patrapiŭ, tabie na "rasija 1" ci da sałaŭjova))
1
AlesGut /adkazać
09.06.2023
intierpoł, ruskamirny idyjot dźviery pierabłytaŭ? Tut ludzi razumnyja i viedajuć pra tvajho šaryja
6
Vv/adkazać
09.06.2023
Kali uvieś śviet uvodziu sankcyi, Ukraina finansava padtrymała Łukašenka. A tamu i vina za vajnu lažyć nie na biełarusach, a na ukraincach. A tyja biełarusy, što byli va uładzie pavinny być vydany Ukrainie jak vajskovyja złačyncy
11
Swert/adkazać
09.06.2023
Budiet i skolko rieparacij vypłačivať Ukraina, kak sostrana součrieditiel OON, Polšie za okkupaciju Polši?a za vołynskoj rieźniu, niet vpiemieni na eto? A takžie Čiechii za ubijstva jejo hraždan v pražskuju viesnu? Da za vsiu okupirovannuju vostočnuju jevropu? Prituła vsie połučit s łukašienko. Dumaju jeśli by NATO vstupiłsia za Ukrainu srazu i dali im lehko pobiediť, to ukrainskoje eho by było užaśniej rasijskoho.
2
Juzik/adkazać
09.06.2023
Swert, Pry hetym Ukraina nie razarvała dypłamatyčnych adnosinaŭ z Łukašenkam, što, vidać, treba razumieć jak pryznańnie taho, što pavodziny jahonaha režymu dla ukrainskich praviačych kołaŭ całkam prymalnyja. 
5
Vasia/adkazać
09.06.2023
T.ie. Tichonovskuju nie priznajem, vstriečaťsia nie chotim, no na voprosy pusť otviečajet. A vot u koho-to "vidim ponimanije toho, kak eta vojna raźvivajetsia" i k niemu voprosov niet.
Krymčanie, dončanie budut rieparacii vypłačivať pritule? Čieriez Krym, Donieck tožie vojska šli.
5
asoba cyničnaja/adkazać
09.06.2023
a svajmu prezidentu jon nie choča nijakich pytańniaŭ zadać?
4
Dzianis/adkazać
09.06.2023
asoba cyničnaja, kali svajmu pačnie zadavać, dyk chutka jaho treści pačnuć na pradmiet "vałanciorskaj dziejnaści", jakuju jon vioŭ razam ź jašče adnym prydurkam - Sternienkam. pryčapicca tam budzie da čaho, sto pracentaŭ. nu i da taho ž Prytuła razam ź Zialenskim vychadcy z dybilnaha ŭkrainskaha šoubizu, možna skazać "svaje", a "svaim" niazručnyja pytańni tam zadavać nie pryniata 
4
ŠOS/adkazać
09.06.2023
koniečno nužno vypłačivať - iz karmana byłebki i łysoho dodika-kyrpenki/fantomasa + vuscatikaŭ potriasti i 13 riezidiencij možno v ariendu na airbnb sdavať.
9
sten/adkazać
09.06.2023
za vołynskuju rieźniu chotia by iźviniliś, nie hovoria pro vypłaty??? ili očień bystro stali jevropiejcami v odnu storonu? łukašienko nie lehitimien s nieho i potriebujetie.a tak kak ukraina pomohała nielihitimnomu łukašienko zarabatyvať dieńhi, kotoryje šli na udušienije biełaruskoho naroda,  nie zabud́tie zapłatiť rieparacii pośle osvoboždienija biełarusi
12
Dzianis/adkazać
09.06.2023
chto b takija "patrabavańni" vystaŭlaŭ, ale nie hety psieŭda "vałancior", jaki na vajnie zarabiŭ miljony dołaraŭ. chaj spačatku spravazdačnaść pa svajoj "vałanciorskaj dziejnaści" pakaža
5
asoba cyničnaja/adkazać
09.06.2023
dyk jamu peŭna tych "česna zaroblenych" mała. choča jašče i na reparacyjach "zarabić"?
razumiejuć, što ad rasiei paimieć im naŭrad ci niešta atrymajecca, dyk rašyli patraści Biełaruś?
5
Acab/adkazać
09.06.2023
Kalektyvizm, jaki pazbaŭlaje indyviduma subjektnaści, a adnosić čałavieka da niejkaje hrupy i da jaho stavicca, jak da pradstaŭnika taje hrupy. Marksyzm dzielić ludziej na klasy, a potym adkazvaješ, što naležyš da klasy. Rasyzm da rasy Intersekcyjnaja teoryja (aphrejd marksyzmu) na pryvielijavanych hrupaŭ Prytuła i, raptam, sama cichanoŭskaja da narodaŭ-złačyncaŭ, adkaznych za złačynstvy dziaržaparatu (prosta roznyja narody abviaščajucca złačyncami)
4
Žvir/adkazać
09.06.2023
Pasyłać. Ich Zialenski handlavaŭ ź nielehitymnym na ŭsiu mazutu, u toj čas, kali ŭvieś śviet abviaščaŭ sankcyi. Zialenski macavaŭ režym Łukašenki j tym spryjaŭ akupacyi Biełarusi Rasiejaj. Vo za heta vo Ŭkraina pavinna zapłacić biełarusam reparacyi z vybačeńniami... Za toje, što cieraz 2 hady Rasieja ŭčyniła napad na Ŭkrainu z padparadkavanaj joj Biełarusi i z dazvołu siabra Zialenskaha Łukašenki, jość pramaja adkaznaść i samoha Zialenskaha. Niechren było łavić rybku ŭ kałamutnaj biełaruskaj vadzie. Dziela vyhodaŭ biahučaha času dla Ŭkrainy, jon čchać chacieŭ i na biełaruski narod, i na prostuju čałaviečuju prystojnaść, kali ŭvohule možna kazać ab najaŭnaści prystojnaści ŭ palitykaŭ... Tamu jdzicie,.. vam viadoma kudy, z razmovami ab reparacyjach... Voś tak vo Cichanoŭskaja j pavinna adkazać, tolki dyplamatyčnaj movaj. Franak, napišy, jak treba, ty zdolny, ty viedaješ tuju movu...
7
Hańba /adkazać
09.06.2023
Chto ty taki, kab tabie davać jakijaś adkazy? Čamu nie ŭ akopie, chajpažor?
9
Mojša/adkazać
09.06.2023
Ukrainie pry ŭsioj pavazie spačatku varta pieramahčy bo pakul što spravy tam tak sabie.
2
nie taki jak jość/adkazać
09.06.2023
Spadar Prytuła musić harełki pierapiŭ: z adnaho boku pryznaje, što ŭłada Biełarusi nielehitymnaja, z druhoha patrabuje kab biełarusy adkazvali za jaje dziejańni. Majo mierkavańnie, jak biełarusa: Prytuła moža iści na ..j razam z ruskim vajennym karablom. Taksama ja budu stavicca i da luboha palityka ci to ukrainskaha, ci to biełaruskaha, jaki budzie śpiavać z hetym boŭdziłam va unison.
3
Uładzimir/adkazać
09.06.2023
1. Chto taki Prytuła, kab stavić składanyja miždziaržaŭnyja pytańni? Asabista jon moža iści .... spačatku na vybary, a pa ich vyniku pytacca! 2. Samoje pytańnie słušnaje. Kraina Biełaruś ci de-jure pavinna być pryznana akupavanaj z 09.09.2020 i tady pytańnie ab reparacyjach da krainy akupanta. Ci pryznać svaju pravinu i vystavić rehres da krainy akupanta i asabista hramadzian Biełarusi, jakija supracoŭničali z akupantami, t.z. kałabarantaŭ.
13
Acab/adkazać
09.06.2023
Siabry, jak paspality biełarus nia vinavaty za režym, tak i šarahovy rasiejec za pucinskuju vertykal. Inačaj nia moža być, nia moža čałaviek adkazvać za hrupu, ahrehat, tolki za siabie, inačaj teror
5
nie taki jak jość/adkazać
09.06.2023
Acab, acab=ruski? Biez prablem, jak tabie budzie zaŭhodna.
5
Žvir/adkazać
09.06.2023
Acab, šerahovy rasiejec adkazny za pucinskaja spravy, jon za ich vajuje.
4
Wunderwaffe/adkazać
09.06.2023
Puskaj potriasut svoich oliharchov, kotoryje vsie eti hody torhovali s Łukoj
4
Marija/adkazać
09.06.2023
A s 2020 po fievral 2022 nie natorhovali tam s riežimom na rieparacii, poka Tichanovskaja v izhnanii dokazyvała, čto nie nado imieť s riežimom dieł? Vierili? Słušali? Kušali? A v fievrale vdruh poniali? I tiepieŕ Tichanovskaja im dołžna... Nu-nu
6
A haŭna na łapacie prytuła nia choča?/adkazać
09.06.2023
A haŭna na łapacie prytuła nia choča? Spansavali łukašenačku, dapamahali abychodzić sankcyi, dyj ciapier blakujecie sproby ŭvieści novyja sankcyi EZ, dyk ješcie, nie ablapajciesia.
5
Volha/adkazać
09.06.2023
Nie, šanoŭnyja, z kim bitumam handlavali - z taho i pytajciesia. "Dziesiacimiljonnaja kraina dazvoliła" - a taknki na prydniestroŭje kolki miljonnaja kraina dazvoliła?
5
Bobr/adkazać
09.06.2023
A skolko zapłatit Prituła,biełaruskomu narodu za bitum, bienzin, ciemient, traktora.. Kotoryje byli postavleny, no opłačieny niekim firmočkam
11
Mazaj./adkazać
09.06.2023
Pipiec kakoj podkrałsia. Eto t.n. popytka obosnovať buduŝieje napadienije na stranu Biełaruś. Mnie kažietsia, čto ukraincy do sich por tak i nie poniali dla koho oni vojuiut za Krym. Jeśli vsie siehodnia tak lubiat istoričieskije fakty, to čiej krym na samom diele? Eto točno nie Ukrainskij i nie Rośsijskij. Naskolko ja pomniu, imiejutsia krymskije tatary... Rim takžie imiejet kakoje to otnošienije k etoj tierritorii. .....
4
Siaržuk/adkazać
09.06.2023
Vstriečnyj vopros: Dołžny li budut žitieli Donieckoj obłasti ili naprimier krymčanie płatiť druhim riehionam Ukrainy za to čto s ich tierritorii ubivali žitielej Ukrainy?

Dołžna li, naprimier, Polša płatiť rieparacii za to čto jejo tierritorija ispolzovałaś nacistskoj Hiermanijej vo 2-ju mirovuju?
2
Patrabavalščyk /adkazać
09.06.2023
A da łukašenki jon nie choča vystavić patrabavańniau ?
3
babrujčanin/adkazać
09.06.2023
Kab advieści ad siabie šmat pytańnieu ab prytulinnych dzieści sputnikie nabytych u 3 razy daražej za sabrannyje jaho fondam hrošy bronietransparciery i tak ni pakazannyje))) A hieta vielmiiiii vialikija hrošy Hety bło.Chier uzdymap ńšuju " chvalu" )) I viadoma hietySiaroža prytuł iłsia da ofisa Kijeva jaščie u 19 hodzie..Ni usie z Ukraina ad ukrainca i tym bolej ad prytuł...patrabuje našaha adkaza uvahi.. Nach...hietaha prytułu
6
Sumlenny/adkazać
09.06.2023
Zapytajcie ŭ jaho, što Ukraina i jon asabista zrabili dla Biełarusi ŭ 2020 hodzie.
9
Raman/adkazać
10.06.2023
Sumlenny, a jana ABAVIAZANY byli štości rabić? Heta krychu roznyja rečy: pradastaŭleńnie terytoryi dla ahresii: rakietnych atak i tankaŭ i toje što chtości nie dapamoh skinuć vašaha ž łuku, jakoha vy sami uzraścili da niejmaviernym pamieraŭ
5
Jevhienij Ch-P/adkazać
09.06.2023
Ja by nie vypłačivał ni kopiejki pośle razhovorov Podolaki i zaihryvanij s Łukašienko. Sčitaju Śvietłana Hieorhijevna nie dołžna obraŝať na podobnych piersonažiej nikakoho vnimanija.
29
nie carskoje eto dieło/adkazać
09.06.2023
Śvietłana Hieorhijavna obraŝajet vnimanije tolko na uśpiešnych i bohatych zapadnych politikov
6
Kacap/adkazać
09.06.2023
Spadar prytuła, tak ty ž sam i faktičieski priznał so svoim Zie našieho łu, i pro to čto ty so svojej 40milionnoj baćkivŝinoj tožie obiazan budieš skinucca za to, čto solar u oślinoj močiej razbavlał i ručki s Zie postirał, u tiebia ž vsie było normalok, kohda stieny stonali, Riešił pro eto umałčať?
5
Niejki siur/adkazać
09.06.2023
A što, usio łahična: kali biełarusy zrabili Łukašenku nielehitymnym, ukraincy padtrymlivali svajho "samaha papularnaha zamiežnaha palityka" i maralna, i hrašyma. Navat paśla taho, jak jon daŭ terytoryju Biełarusi rasiejcam dla ahresii suprać Ukrainy. A płacić kampiensacyju Ŭkrainie budzie Cichanoŭskaja i biełarusy, jakija padtrymlivali Ŭkrainu i zrabili ŭsio, kab vojski Łukašenki ŭ ahresii udziełu nie pryniali, i kab zaviaršylisia abstreły z našaj terytoryi. Jaki hety Prytuła małojca! Tolki jon čamuści zabyŭ pryhadać krymskich tataraŭ, jakija taksama pavinny płacić Ukrainie kampiensacyju. Ź ich terytoryi taksama ž jšli vojski i lacieli rakiety.
0
Nie łajcieć u kamientach a danacćcie ZSU i biełarusam/adkazać
10.06.2023
Niejki siur, nia ukraincy, a Zialenski!
Nia abražajcie našych bratoŭ-słavianaŭ!!!
My budziem zaŭsiedy susiedziami z samymi blizkimi movami!
3
Paliašuk/adkazać
09.06.2023
Lohkija palityčnyja bały dla papulista. Chaj da svajho prezidenta najpierš źviartajecca, kab Zie praz suviazi i aŭtarytet na Zachadzie łabiravaŭ rosšuk i aryšt majomaści łukašystaŭ. Hetych pakradzienych hrošaj chopić i našym, i vašym.
0
Paliašuk/adkazać
09.06.2023
Dadam u śpis pytańniaŭ da Zialenskaha: 1. Abmien vajennapałonnych biełarusaŭ z PKK. 2. Vyzvaleńnie i ŭznaharody rejkavym partyzanam. 3. Lehalizacyja biełarusaŭ va Ŭkrainie - vajskoŭcaŭ, vieteranaŭ bajavych dziejańniaŭ, vałancioraŭ. Jakija miery prymajucca, i kali heta ŭsio adbudziecca? Taksama treba pamiatać pra ŭvieś masiŭ majomaści, jaki byŭ zatrymany paśla pačatku vajny. Fury, vahony, kantejniery i hruzy ŭ ich, hrošy na rachunkach. Usio heta ŭžo kanfiskavana u košt kampiensacyi škody. U pani prezidenta patrabujuć, ličy, vydać harantyjny list ab biezahavoračnym vyznańni materyjalnaj adkaznaści pa pytańni, jakoje zvyčajna hadami vyrašajuć mižnarodnyja sudy i trybunały. Stupień adkaznaści navat nie lehitymnaj chunty treba jašče vyśvietlić. Ale stanam na siońnia nivodnaj papiaredniaj ličby škody paŭnočnym abłaściam Ukrainy, kudy praź Biełaruś zajšli zabojcy i maradziory z rf, nie ahučana. Kali Ŭkraina žadaje być častkaj Zachodniaj cyvilizacyi, to raiŭ by jejnym publičnym śpikieram vydatkavać čas na vyvučeńnie asnovaŭ mižnarodnaha prava i sudovaj praktyki. Z Hazpromam u Stakholmskim kamiercyjnym arbitražu atrymałasia - niama padstavaŭ pryśpiešvać praces. Dalej, viartajučysia da palityčnaha składnika, što prapanuje palityk Prytuła (i tyja, pa čyjoj navodcy jon patrabuje hrošaj) u zamien na harantyi kampiensacyi? Niama čaho prapanavać. Aficyjnyja znosiny pamiž OPU i APKB nie ŭstalavanyja, pryznańnia niama. Moža treba z hetaha pačać? Zatym u Sadružnaści z Polščaj i krainami Bałtyi prapanavać svoj udzieł u demakratyzacyi Biełarusi i padpisać damovy ab stratehičnym partniorstvie ŭ ekanomicy, palitycy, vajskovym supracoŭnictvie, kulturnym i sacyjalnym uzajemadziejańni? Kab była bačnaja pierśpiektyva dobrasusiedstva z narodam i jaho demakratyčna abranymi pradstaŭnikami. Karaciej, usio idzie da taho, što zakryjem pytańnie zalikam sustrečnych patrabavańniaŭ.
1
Niejki siur/adkazać
09.06.2023
A jašče ž jość Kitaj! Prytuła suprać Si za kampiensacyi Ukrainie! Heta budzie epičny batł!
29
raman/adkazać
09.06.2023
nielzia ni v kojem słučaje śnimať s biełorusov otvietstviennosť. Da, siejčas, naprimier, ja užie ponimaju, čto 24 fievrala dažie tarakan nie znał, čto budiet napadienije, putin jeho nie postavił v iźviestnosť. On potom na chodu vydumyvał pro "4 točki", otkuda na Biełaruś hotoviłoś napadienije No!!! Potom-to biełorusskije vojennyje vsiačieski sodiejstvovali rośsijanam. Zapuskaliś rakiety otsiuda. Da, słaboviki nie davali ludiam protiestovať protiv etoho. Viezdie vsie: sud́ji, MVD, vsie rabotało na rośsiju, ludiej, kto za Ukrainu sudili tolko etu poziciju. No ohromnoje čisło biełorusov, k ohromniejšiemu stydu vsie eto poddierživało. I nie hovoritie mnie, čto eto nie tak. Ja sam biełorus i hraždanin Biełarusi, no ja ZA rassmotrienije v mieždunarodnom sudie otvietstviennosti Biełarusi v priestuplenijach protiv Ukrainy. I nie tolko strany v ciełom, a obiazatielno konkrietnych ludiej.

8
Kacap /adkazać
09.06.2023
raman, čto ty niesioš? Kakoj tarakan? Čto on tam znał, ty tam u nich tam so śviečkoj stojał, kohda odin druhoho pierdolił? Ty choť odin raz na mitinh vyšieł? 3.14zdy tam połučił? I čto to ty kak to podozritielno okaješ, biłooorus
6
Jenot/adkazać
09.06.2023
Vaŭ, jakija cikavyja pytańniečki. Biełaruskaja ŭłada była nielehitymnaja za 2020 hodu? A što ž vy ź joj žachalisia ŭ vusny? Krucili schiematozy? Nu dyk i atrymali adpaviedny vynik. Dzie byli ukrainskija dabraachvotniki ŭ 2020? Dzie byŭ toj samy Prytuła? Na kanapach? Nu dyk i nie skardziciesia ciapier...
26
nu nu/adkazać
09.06.2023
Strašna? Voś jak zahavaryli. Hitlera z Łukoj paraunouvali 25 hadou? Niemcy zapłacili i hrašyma i terytoryjaj. I Biełaruś pavinna zapłacić. 
0
Marija/adkazać
09.06.2023
nu nu, to bok, kali łuka 25 hadoŭ zdiekvaŭsia ź biełarusaŭ, to jany pavinny Ukrainie hrošy i terrytoryju? Tak i Rasiei možna jašče kavałak ziamielki addać, bo łuku z Hitleram paraŭnovvali. I Litvie. I Łatvii.
10
K121/adkazać
09.06.2023
Napišu cinično. Kto dievušku płatit, tot dievušku i tancujet. Jeśli VSU vojdut na tierritoriju Biełarusi, ariestujut Łukašienko, Chrienin, Volfoviča, pročich posobnikov i ostanutsia zdieś kak zasłon Jevropy ot rośsijskoj ahrieśsii , to u nich budut vsie vozmožnosti triebovať ot biełorusov rieparacii. I lično ja dažie hotov vypłačivať svoju dolu. No jeśli biełarusy sami śvierhnut diktatorskij riežim, tohda s nas vziatki hładki. Kak hovoritsia, pobieditiel połučajet vsio, a proihravšij płatit za vsio.
3
a moža tak i treba/adkazać
09.06.2023
K121, apłodiruju! Pobieditiel zabirajet vsie - tak było vsiehda. No bojuś, čto bolšinstvo biełarusov schavajucca v bulbu ili chatu s kraju i budut ždať, kak vsie eti 30 let. No v takom słučaje primietsia płatiť, pričiem dvaždy, siejčas płatiat riežimu, a potom rieparacii!
1
Mazaj/adkazać
10.06.2023
K121, Osobienno pro "pobieditiela" ułybnuło, kotoryj zabirajet vsie. Osobienno pro pobieditiela v VOV, kotoryj vsie zabrał. Nu a pro hładiatorskije boi i tamošnich rabov - pobieditielej čto skažietie? Kakije naivnyje dieti.
5
Pravdorub /adkazać
09.06.2023
Oficialnyje lica Ukrainy nie priznajut Tichanovskuju juridičieskim licom. Poetomu kakije voprosy k fizičieskomu?... U bomža jeŝio sprositie pro rieparacii! Da i kto takoje etot Prituła? Na kakom osnovanii on čto-to triebujet u fizičieskoho lica druhoj strany?
7
rom/adkazać
09.06.2023
A što užo pabiadili??? Što užo hrošy ščytaje???)) adkažu jamu jak hraždanina RB: 1. Adkaznasť niasu tolki za siabie..a chto na mianie baton kryšyť- bju u mordu 2.pra hrošy i reparacyi chaj zabudie… niachaj sa svaich voźmie chto byu za łuuašenku.. pietia parašenka moža apłatiť jeśli šo 3. Śvietie - pasłať ukraincau u dupu! I zajmacca Biełaruśsiu
2
Kacap /adkazać
09.06.2023
rom, da, a kak žieš, v u ž užie pod Moskvoj navierno, i NATO vošło na tierritoriju sibiri
4
asoba cynična/adkazać
09.06.2023
A što užo pabiadili??? karupcyju va Ukrainie niaŭžo jon tak ab prostych ukraincach piačecca, a nie pra śvij ułasny hamaniec?
5
babrujčanin/adkazać
09.06.2023
Spačatku prytuła adkaža ukrainskim ludziam dzie padzieliś im sabrannyje sotni miłlonau hryvien ..paśla adkažym.Chutka hod jak abiacał adkazać Ukrainie pakazać sčieta kvitki nakładnyja .. Sraka haryć u Siarožy ad prytulinych dzieści hrošiej tamu " hučna šumić"..Dzie hrošy Siaroža? Spačatku u siabie pa kišieniam pašukaj))
4
Oleh/adkazać
09.06.2023
Poniatije suvierienitiet očień rastiažimoje. Biełaruś była i vo vriemiena SSSR subjektom mieždunarodnoho prava. Była členom OON. Dołžny li biełorusy niesti otviestviennosť za priestuplenija sssr? Po suti so vriemien sssr ničieho nie iźmieniłoś. Dažie simvolika sovietskaja . Piervyje vybory v 1994 hodu byli falsificirovany. Naprimier Kiebič v piervom turie nabrał 1 023 174 a vo vtorom turie užie 748 329 hdie vy vidieli čto by vo vtorom turie politik nabirał hołosov mieńšie čiem v piervom? To jesť istok vłasti Łukašienko tožie nie lehitimien. Vybory 1994 hoda eto śpiec opieracija fsb. S tiech por načałaś okupacija Biełarusi. A voobŝie jeśli chitriť to ja by otvietił tak. Biełaruś vchodit v sojuznoje hosudarstvo s rośsijej. I nie javlajetsia samostojatielnym. Člen OON? TAK I BSSR BYŁA ČLENOM OON. Triebujtie s russkich potomu čto oni okupanty.
0
Oleh/adkazać
09.06.2023
Oleh, vy zadumyvaliś počiemu rada bnr nie słožiła s siebia połnomočija i nie samaraspustiłaś kak rada unr?
5
Strat Eh/adkazać
09.06.2023
A kolki reparacyj zapłaciła Ŭkraina za saŭdzieł u ahresii suprać Vienhryi, za Pražskuju viasnu i ŭtorhnieńnie ŭ Aŭhanistan?
2
Staś/adkazać
09.06.2023
Tak łuka ž jašče žyvy! Ź jaho i paptrabujcie! Šo takoje? Vy ž łukoj siabrujecie, reał politik i usio takoje , jak vy lubicie. Pry čym tut Cichanouska??:)) Vy ž jaje nie pryznajecie))). Voś što byvajet kali siadzieć na dvuch taburetkach! Ničoha vy nie ajutrymajecie ad biełarusau, pytajciesia u vašieho sobranija łuki ź jakim Zialenski abdymausia i siabravau.
3
ASAV /adkazać
09.06.2023
U čyi varoty hulaje pan Prytuła? Chiba tolki ź vielmi žorstkaha pierapoju ci za vialikija hrošy možna nieści takuju achinieju. I kali ź pierapoju, to i Boh ź im. A kali za hrošy, to zusim inšaja razmova pavinna być z takimi "palitykami".
8
Wryg/adkazać
09.06.2023
Ukrainskamu palityku Siarhieju Prytuła usiaho niekalki pytańniaŭ: 1. Kolki Ukraina pavinna zapłacić Biełarusi za škodu naniesienuju ŭ vyniku avaryi na ČAES? 2. Kolki Ukraina pavinna zapłacić biełarusam za supracoŭnictva i handal ź nielehitymnym režymam łukašenkaju pad čas 2020-2022 hadoŭ, padtrymku režyma i finansavańnie jaho dla zadušeńnia pratestaŭ. I apošniaje pytańnie hałoŭnaje. 3. Kolki i kamu zapłaciła reparacyj paśla Druhoj suśvietnaj vajny Italija, Rumynija, Bałharyja, Finlandyja, Bielhija, Danija, a tak sama Francyja režyma Višy? I kali palityk Siarhieju Prytuła drenna viedaje historyju to niachaj padvučyca bo mnie soramna za jaho, moj cieść ź siała kudy razumniejšy za hetaha hora "palityka", a pa faktu pravakatara.
0
Homiel/adkazać
09.06.2023
Wryg, za ČAES pytaj u kamunistaŭ, jakija ŭčynili hetuju katastrofu, asabliva spytaj u kramla, pa zahadu jakoha asadžali radyjaktyŭnyja vobłaki nad našaj ziamloj!
1
nie taki jak jość/adkazać
10.06.2023
Homiel, navošta tak daloka iści? Prytuła ž nie biažyć u pucina pytać i łkašesku navat nie zhadvaje. Nie, kijeŭski abkom kudy bližej, u ich i spytajem. A buduć kabienicca-nahadajem pra 118 šturmavy bataljon…. Tut šmat čaho ŭzhadać možna
2
Prtł pnch/adkazać
09.06.2023
Prytuła a.ujeŭ! Voś što ja tolki mahu skazać. Hladzi, kab jašče zdoleła Ukraina ad hetaj ardy adbicca. A ŭžo potym budzieš fantaziravać pra "reparacyi".
5
Vaš deviz - a moža tak i treba/adkazać
09.06.2023
Prtł pnch, častka kamientaroŭ, taki jak vaš, pakazali sapraŭdnaje rabskaje nutro - infantylnuju pazicyju chataskrajnika, jaki i nadalej hatovy žyć pad kramloŭskim hniotam, aby nie skidać režym i nie nieści kalektyŭnuju adkaznaść za tyja dziejańni (ci biaździejańnie), što i pryviali krainu da takoho stanu, da 30ci hadovaha pikie!
2
Prtł pnch/adkazać
10.06.2023
Pan, vidać, i režym skinuŭ, i ŭžo sabraŭ miljon baksaŭ dla reparacyj dla Prytuły? Bo inakš panu lepš pamaŭčać.
09.06.2023
Uvieś cyvilizavany śviet razam z Ukrainaj ciapierašniaje kiraŭnictva Biełarusi nie pryznaŭ. Łukašenka nielehitymny. Padstavaju dla hetaha, nahadvaje Prytuła, stali padziei leta 2020 hoda.

Pra što heta jon? Ukraina adklikała ambasadara ź Biełarusi tolki 19 krasavika 2023 hoda. Z Łukašenkaj spravy mieli tak ź jaho i pytajciesia, pry čym tut Cichanouskaja?
Zialenski Cichanouskaj ruku pacicnuu tolki 14 traunia 2023 hoda. 
Pry usiej pavazie - nie treba siadzieć na dvuch krysłach, nie choraša.
1
W900/adkazać
09.06.2023
Pośle vtoroj mirovoj vojny Italija, Rumynija, Finlandija, Danija, Bielhija, Bołharija, Avstrija, Čiechosłavakija, Francija riežima Viši rieparacij nie płatili. Horie politiku prituła śledujet učiť istoriju i otličať francuzov vojuiuŝich v hitlerovskoj armii ot francuzov soprotivlenija, riežim Viši ot Die-Hola, italjanskich partizan ot Mussolini i jeho fašistov v hitlerrvmkoj koalicii. Horie politiku i provakataru Sierhieju prituła śledujet otličať nielehitimnyj riežim Łukašienko ot biełaruskoho naroda, kotoryj v maśsie protiv vojny i kotoryj nie zvał v Biełaruś moskovitov. Takije pravokatory kak prituła mnie napominajut nieučiej v škole, łukašistov - jabatiek, osobiej s nizkim intiellektom, nie znajuŝim ni istorii, ni mieždunarodnoho prava, ni riezultatov 2MV i otnošienija mira k stranam kotoryje po vole ili protiv voli okazaliś v hitlerovskij koalicii. Pusť horie - istorik prituła vydvihajet svoi prietienzii k Italii, Avstrii, Čiechii, Słovakii, Rumynii... sołdaty iz stran kotorych v 1941 vošli v Ukrainu v hitlerovskoj koalicii. Ili pusť horie - politik prituła zatknietsia i mołčit so svoimi rieparacijami i zadajot voprosy tiem, kto torhovał s riežimom Łukašienko i finansirovał antičiełoviečieskim i priestupnyj riežim, finansirrvał massovyj tierror i massovyje rieprieśsii protiv biełaruskoho naroda raźviazannyj nielehitimnym riežimom v 2020 hodu v tom čiśle za dieńhi Ukrainy. Pusť horie - politik prituła mołčit v triapku ili napomnit siebie, kto pomohał moskovitam v 1654-1667 hodach vyriezať biełarusov - litvinov vo vriemia Potopa, vyriezano 50% strany, ubit každyj vtoroj žitiel; kto torhovał s Łukašizmom v 2020-2022 hodach i na čjej tierritorii nachoditsia Čiernobyl v riezultatie avarii na AES kotoroho było zahriaźnieno do 80% tierritorii Biełarusi i ot pośledstvij kotoroho v stranie boleje čiem v sto raz vyrasła ankałohija i śmiertnosť ot ankołohii.
2
Homiel/adkazać
09.06.2023
W900, za ČAES pytaj u kamunistaŭ, jakija ŭčynili hetuju katastrofu, asabliva spytaj u kramla, pa zahadu jakoha asadžali radyjaktyŭnyja vobłaki nad našaj ziamloj!
1
žeŭžyk/adkazać
10.06.2023
Homiel,sprava ŭ tym, što ŬKRAINSKI NAROD DAZVOLIŬ kamunistam pabudavać i vykarystoŭvać ČAES na ichniaj terytoryi. Ci niasie ŭkrainski narod adkaznaść za heta? Takim ža čynam, jak i BIEŁARUSKI NAROD DAZVOLIŬ łukašenkaŭcam prapuścić rasiejskaje vojska praz terytoryju Biełarusi i zapuskać rakiety z terytoryi Biełarusi. Kali my razhladajem adkaznaść biełaruskaha naroda, to davajcie taksama razhladać takuju ž samuju adkaznaść ukrainskaha naroda.
0
Juzik/adkazać
09.06.2023
Biełaruskija, choć i łukašysckija pa faktu nie vajujujuć. A łuku jany pryznali, a Cichanouskuju nie. Tak z łuki i patrabujcie, u čym pytańnie?
0
Otviet Pritule ot Tichanovskoj/adkazać
09.06.2023
Biezusłovno, Novaja Biełaruś vypłatit vsie rieparacii Ukrainie za Łukašienko. Tolko nie dieńhami. Ich u nas ukrali Łukašienko i jeho moskovskije choziajeva. Eto budiet biespłatnyj trud diesiatkov tysiač nasiłovikov i łukašistov dla vosstanovlenija razrušiennoho v riezultatie vojny v vašiej priekrasnoj stranie. Vyšlem vam vsiech, kto nie budiet nakazan po samym surovym staťjam. Nu, vy ponimajetie...
2
mora/adkazać
09.06.2023
pryjšła napisać što s kiem dyp adnosiny z taho i pytajcie a za mianie ŭžo ŭsio napisali
2
Tolik/adkazać
09.06.2023
Siarožka, jedź ŭ Biełaruś da Łukašenki, jakoha tak chvaliŭ ukrainiec Hardon ŭ 2020 hodzie, škadujučy što jak kiepska što Łukašenka nie pryzident Ukrainy; dy zadavaj svaje pytańni Łukašenku, samamu rejtanhavamu zamiežnamu palityku va Ukrainie na 2020 rik. Bo biełarusy nienavidziać łukavaha, a Ukraina jaho tak mocna lubiła, navat handlavała ź imi, davała hrošy na źniščeńnie pratestaŭ i demakratyi, finansavała teror, padtrymlivała złačynny režym, nazyvała łukašenku "baćka". U Biełarusi jaho nichto nie nazyvaje "baćka", biełarusy daŭno kazali: kamu łuka baćka tamu pucin dziaćka. Tak što Siarožka pryjazdžaj prasi hrošykau, nu chacia b tych jakich davała łukašenku Ukraina za handal dy złačynstva suprać čałaviečnaści ŭ Biełarusi z 2020 pa 2022 hod. Nu a kali ciažka tabie da Łukašenki jechać, to možna ŭ ŭkrainskaha ministra Kubrakova spytać, jak tam spravy ŭ jahonaha plemiańnika, ukrainca Kubrakova jaki kiruje łukašenaŭskim MUS adkaznym za masavy teror i złačynstva suprać čałaviečnaści, karniki jakoha zabivali dy katujuć rejkavych partyzan, a tak sama biełarusaŭ za ukrainski ściah. Nie saromiejsia, spytajsia ŭ svajho ŭkrainskaha ministra pra siamiejnyja spravy z hitleraŭskim, vybačajusia, łukašenaŭskim ministram hiestapa, ci MUS dy hubazika, jaki ŭznačalvaje etničny ukrainiec Kubrakoŭ, adkazny za złačynca suprać čałaviečnaści ŭ Biełarusi.
3
Biełarus/adkazać
09.06.2023
Prytuła, ćfu na vas
8
Janka/adkazać
09.06.2023
Častkova Prytuła pravy. Biez taho, kab biełarusy, ŭ pieršuju čarhu pravadyry režyma, u druhuju - jabaćki, u trećciu - pradstaŭniki h.z. bałota, nie ŭbačyli ŭ svaich raźlikovych listkach vylikaŭ pad nazvaj "reparacyi na adbudavańnie Ŭkrainy" - amal niamahčyma budzie masava asensavać jak košt "braterstva" z Rasiejaj, tak i košt kanfarmizma z dyktaturaj, sutnaść jakoha - abyjakavaść ŭzamien na tannyja čarku i škvarku, jakuju ŭ rešcie rešt dyktatura ŭsio roŭna pastupova skasuje, ale za svajho boku ničoha ŭžo nia viernie. Ale hetyja reparacyi nia musiać być nadta balučymi, doŭhaterminovymi i abaviazkova pavinnyja być istotna źmieńšanyja na profity, atrymanyja Ŭkrainaj i jaje kiraŭničym kłasam ad supracoŭnictva z režymam paśla 2020, u t.ł. bieneficyjarami naftapaliŭnych schiem i "vielikoho budivnictva" kštałtu ŭsialakich Kubrakovych-Arachamij, jakija taksama pavinnyja panieści sapraŭdnuju adkaznaść. To bok adkaznaść musić być z abodźvuch bakoŭ: z adzinaha - za kanfarmizm i abyjakavaść, z druhoha za ŭchvaleńnie i realpolitic z dyktaturaj.
7
Smoŭž/adkazać
09.06.2023
Janka, majecie racyju! Ale, pačytaŭšy inšyja kamientary, adrazu bačna, što biełarusy nie źjaŭlajucca subjektam, nažal, ale heta tak.
5
Pan z-pad Rudni /adkazać
09.06.2023
Irancy dobra ŭžo adkazali hentym kazačkam Załatarenkinym! A našy nacyjanał-mazazisty buduć siadzieć moŭčki ź jazykami ŭ dupie...(((
4
Palašuk /adkazać
09.06.2023
Siarožka Prytuła - kolki pavinny zapłacić Biełarusi ukraincy za złačynstva kazakaŭ Bahdana Chmielnickaha pad čas ŭvarvańnia na ziemli Vialikaha Kniastva Litoŭskaha ŭ 1654-1667 kali maskali razam z kazakami Chmielnickaha vyrazali kožnaha druhoha biełarusa, spalili Mścisłaŭ, Homiel, Rečycu, Mozyr, Połack, Viciabsk, Navahrudak, Biareście i šmat inšych miescaŭ u tahačasnaj Biełarusi pieratvaryŭšy krainu ŭ papiališča? Ci dumaješ što biełaruski narod nie pamiataje pra Patop 1654-1667 hadoŭ? Kamu płaciła reparacyi Italija z Rumynijaj, Aŭstryjaj, Čechasłavačynaj paśla Druhoj suśvietnaj vajny? Nahadaj bo niešta nie znajdu dakumienta pasłuchaŭšy pravakatara Prytułu. I ci patrebien sud ukraincu Kubrakovu plemiańniku ministra Ukrainy Kubrakova za saŭdzieł u złačynstvach suprać čałaviečnaści ŭ Biełarusi suprać biełaruskaha i inšych narodaŭ? Chto pavinien płacić achviaram nielehitymnaha režymu ŭ Biełarusi jaki padtrymlivała Ukraina handlam 2020-2022 kali łukašenaŭski hiestapa ŭznačaliŭ ukrainiec Kubrakoŭ, lubiciel pucina i z-svaściki? Za Čarnobyl chto budzie płacić jaki zabrudziŭ bolšuju častku Biełarusi ad nastupstvaŭ jakoha chvarejuć i pamirajuć ludzi da hetaha času? Čarnobyl na čyjoj terytoryi, ź jakoj terytoryi pryjšoŭ radyjaktyŭny brud? Čamu ukraincy hołymi rukami nie spynili avaryju i radyjacyju ŭ 1986? Nie pratestavali suprać vajny 1654-1667, suprać handlu z režymam Łukašenki ŭ 2020-2022? Čamu ŭ italjancaŭ, rumyn, aŭstryjcaŭ, čechaŭ, słavakaŭ, francuzaŭ hrošy nie prosiš za 1941-1944? Dzie ty byŭ u 2014? Čamu za Krym nie vajavaŭ? Čamu ŭ Krymu, u Łuhansku dy ŭ Daniecku nie pratestavaŭ? Jak tabie, dobra heta čytać, pravakatar pucinski? Idzi knižki pa historyi čytaj, ci ŭ ZSU idzi "hieroj" telebačańnia.
5
Miensk /adkazać
09.06.2023
U biełarusaŭ niama na rukach kryvi ŭzroŭnia Vałynskaj reźni i Patopu 1654-1667 hadoŭ, niama na rukach kryvi vienhraŭ i čechaŭ jakich dušyli vojski pad čas revalucyi ŭ Vienhryi i Pražskaj viasny. Vielmi ž chutka Prytuła staŭ "ieŭrapiejcam", a vyačeńnia ni palakam, ni vienhram, ni čecham nie prynios.
1
Janka/adkazać
10.06.2023
Miensk , na kont zdušeńnia Prazkaj viasny 1968 dakładna viadoma, što 120ia dyvizija, ŭ honar jakoj nazvanaja sumna viadomaja vulica ŭ Miensku, udzielničała ŭ tych padziejach. Da i na kont padziej u Vuhorščyni ŭ 1956 ja taksama nia byŭ by tak ŭpeŭnieny. Bolš za toje vuhorcy, dvojčy abraŭšy Orbana i jahonuju kampaniju, sami zdradzili pamiaci hierojaŭ paŭstańnia 1956.
Kab pakinuć kamientar, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera