Znajści
Ałharytmičny łacinski varyjant
9
mikola/adkazać/sačyć
27.09.2023
Baczna pracuiuc ludzi ! Dni i Noczy ! Uvazuha ! Mysha ni praskoczyc.
27.09.2023
Zielcier był primierom.
2
Vasil/adkazać/sačyć
27.09.2023
Potiešnyje vidieo o bravych siełčanach v pohonach rassčitany na zapuhivanije nasielenija. Na odnom iz takich niedavnich vidieo pri zadieržanii v podjezdie odin iz čietyrioch učastnikov "hruppy zachvata" nie udieržałsia na nohach i upał priamo riadom s zadieržannym. Cirk da i tolko.
27.09.2023
Padabacca łukašysckim apryčnikam źbivać biazzbrojnych ludziej. Im padabajecca ich katavać i prynižać. Niama słoŭ jak jašče nazvać hetych nieludkaŭ. Heta admoŭnaja sielekcyja vyraščanaja za 30 hadoŭ dyktatury. Usie hetyja "siłaviki" vydresiravany i hatovy vykanać luby zahad mazaičnaha psicha
5
Łysaja riezina/adkazać/sačyć
27.09.2023
No , v osnovie eto chłopcy iz kołchozov. Boleje mierzkich suŝiestv a rb trudno najti.
0
Vsia siła i žizń za mkadom /adkazać/sačyć
27.09.2023
Łysaja riezina, v ponimanii "stoličnoho" v piervom pokolenii možiet byť i da. No ja mohu skazať čto nastolko dobrych i tolerantnych ludiej kak v biełorusskich dierievniach słožno voobŝie hdie-libo najti.
1
Pamiać /adkazać/sačyć
27.09.2023
Plus jašče čatyry siamji z usimi rodzičami, jakija ŭłasnymi vačyma pabačyli źvierstvy režyma.
3
I što dalej/adkazać/sačyć
27.09.2023
Pamiać , i što i tołku, niešta ad hetaha źmienicca ŭ lepšy bok? Tolki bolš strachu nierašučaści.
0
Supovoj pakietik/adkazać/sačyć
27.09.2023
Diežaviu. Nie pro Vielikuju li Otiečiestviennuju ja čitaju? Koho-to iz siłovikov pobili, i jeho "tovariŝiej" otpravili na začistku. Tolko eti "tovariŝi" chužie tohdašnich fašistov, potomu čto vojuiut oni so svoimi žie. Niet, eto v hołovie nikak nie układyvajetsia! Ludi - kotoryje LUDI, - sił vam i tierpienija!
0
Vožyk/adkazać/sačyć
27.09.2023
100% supracoŭnikaŭ MVD i KHB pavinny prajści praź lustracyju.
1
Zihmund niefriejd /adkazać/sačyć
27.09.2023
Vožyk, a časť čieriez kastraciju
0
daviedka/adkazać/sačyć
27.09.2023
Dla začistok v riehionach prišłoś zadiejstvovať apparat upravlenija obłastnoho UVD, ibo miestnyje nie chotiat.
Ischodia iz rasprostranionnoho soobŝienija, čto včiera viečierom sotrudniki upravlenija ochrany pravoporiadka i profiłaktiki i otdieła nadzorno-ispołnitielnoj diejatielnosti UVD Hrodnienskoho oblispołkoma vozvraŝaliś v Hrodno iz Vołkovyska i zadieržali podriezavšieho ich pjanoho skutierista.
0
Litwin - BNR/adkazać/sačyć
27.09.2023
Diadia mojej mamy vyviezien s siemjoj v Čielabinsk, jeho syn (mamin dvojurodnyj brat, učiłsia v Vilenskom univiersitietie), rasstrielan v Katyni . Diadia umier tam, vyživšije pośle osvoboždienija ujechali v Polšu. U maminych roditielej otobrali vsio i zahnali v kołchoz. Po linii otca vsie ,,raskułačieny,, i v kołchoz. S sosiediami pochožije istorii (byli nie bolšije chutora 8-10 hiektarov ziemli), tiepieŕ tam pustota, hdie kustarnikami zarosło, hdie užie vyros les, kakaja to časť obrabatyvajetsia kołchozom (ziemli vłažnyje byli). Ludiej niet, osvoboždionnaja ot ludiej ziemla. Dołho stojali sady i humna(stavšije kołchoznymi), tiepieŕ i etoho nietu... Hrodnienskaja obłasť
0
Rečaisnaść /adkazać/sačyć
29.09.2023
Litwin - BNR, i ichni našdak viedajučy pra heta praciahvaje karystacca jazykaj
0
Techs Vicki's/adkazać/sačyć
27.09.2023
Piarevatni u pahonach, zdradniki Biełarusi, złačyncy jakija saviaršajuć masavyja złačynstvy suprać čałaviectva. Złačynstvy jakija nie majuć terminu daŭniny. Śmiećcie jakoje nanosić vialikuju škodu ekanomicy krainy, bo nakiravana suprać hramadstva jakoje płacić padadki i jakoje nie stvaryła ničoha drennaha, jakoje nie maje nijakaha złačynstva, akramia žadańnia być Čałaviekam, mieć ahulnačałaviečyja pravy i svabody.
1
Saturn/adkazać/sačyć
28.09.2023
Ničieho nie postitie i nie pieriesyłajtie, a jeśli pieriesyłajtie — čistitie pieriepisku — i nikto vas zadierživať nie budiet, kak mienia užie tri hoda nie ŝadierživajut. Tak i doživitie do nužnoho momienta, a tohda — vsio IM vierniem
1
Rečaisnaść /adkazać/sačyć
29.09.2023
Saturn, znakavy kamient, pierakładaju na rodnuju movu: "Siadzicie cicha ŭ bulbie, ničoha nie rabicie, usio budzie dobra, i moža niekali, praz hadoŭ 30, vašyja ruskamirnyja dzieci moža zachočuć pamianiać choć haŭlajtera, i im tady dubinkami i švabrami prosta rastłumačać, što haŭlajtar - pasada nie vybarčaja"
Kab pakinuć kamientar, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera