Znajści
Ałharytmičny łacinski varyjant
03.10.2023 / 16:33RusŁacBieł

Pastaŭki biełaruskaha kaliju «iduć pa płanie», ź ich apłataj składaniej

Na naradzie pa pytańniach ekspartu ajčynnych tavaraŭ, u tym liku kalijnych uhnajeńniaŭ, hienieralny dyrektar «Biełaruśkalija» Ivan Hałavaty zapeŭniŭ Łukašenku, što mahutnaści pradpryjemstva ŭ hety momant zahružanyja na 80%, pryčym situacyja palepšyłasia ŭ paraŭnańni z pačatkam hoda. Ale jość adzin niuans.

«Vaša daručeńnie pa vytvorčaści i realizacyi na ekspart nie mienš za 8 miljonaŭ ton budzie vykanana. Heta ŭžo prahladajecca pa vynikach 9 miesiacaŭ», — paviedamiŭ Hałavaty.

Ale akazałasia, što z apłataj za pastaŭleny tavar usio nie tak aptymistyčna, jak z pastaŭkami. Heta, jak adznačyŭ sam Łukašenka, «pytańnie pytańniaŭ»:

«Pa debitorcy, ja skazaŭ, — heta pytańnie pytańniaŭ. Nijakich spasyłak na toje, što dzieści płaciažy nie iduć, jašče niešta.

U nas nie adna tysiača ŭ Nacyjanalnym banku i spadarožnych strukturach pracuje. Tamu davajcie razam z uradam zajmajciesia i pačynajcie pracavać, kali možacie. A na hetuju temu, znoŭ ža, bolš razmoŭ być nie moža».

Čytajcie taksama:

Akno ŭ Jeŭropu dla «Hrodna Azotu». Jak Uźbiekistan dapamahaje Biełarusi abychodzić zabaronu i pradavać u ES uhnajeńni padsankcyjnaha pradpryjemstva

Jak vyhladaje ekanamičnaje supracoŭnictva Polščy ź Biełaruśsiu napiaredadni mahčymaha zakryćcia miežaŭ. Zdajecca, Polščy jość što hublać

Dola «Biełaruśkalija» na suśvietnym rynku ŭhnajeńniaŭ skaraciłasia ŭdvaja — Alejnik

Nashaniva.com

Chočaš padzialicca važnaj infarmacyjaj
ananimna i kanfidencyjna?

Клас
Панылы сорам
Ха-ха
Ого
Сумна
Абуральна
Kab pakinuć kamientar, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera
Kab skarystacca kalendarom, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera
PNSRČCPTSBND
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031