Znajści
Ałharytmičny łacinski varyjant
3
Inačie - nikak/adkazać/
04.10.2023
Inačie - nikak.
Vied́ vłasť łukašienko i łukašisty, strojat skotnyj dvor russkoho mira na zadvorkach Rośsii, vmiesto biełaruskoj Biełarusi. Oni, tupo, začiŝajut stranu ot umnych, tałantlivych, aktivnych biełarusov ! Na skotnom dvorie, takim, niet miesta.
 Nievozmožno byť tałantlivym i umnym, no ostavaťsia skotom skotnoho dvora i jeho skotskich poriadkov v vidie łži, obmana, niesvobody, uzakoniennoho biezzakonija i rieprieśsii za to, čto ty - umnyj, tałantlivyj i hovoriš pravdu.
 Idiot začistka ot zdravoho smysła !
 V takich usłovijach nado zabyť o raźvitii i dvižienii vpieriod.
 V takich usłovijach možno postroiť, na miestie biełaruskoj Biełarusi, habon łukašienok, honduras łukašienok, zimbabvie łukašienok, no na skotnom dvorie russkoho mira......
6
Alesia/adkazać/
04.10.2023
Inačie - nikak, nu dyk pytańnie ž u tym, što jany nie źbirajucca viarnucca paśla sychodu łukašenak. Značyć los Biełarusi im nia tak važny, jak ułasny kamfort. Biełaruś pakinuli jabaćkam. A kolki było krykunoŭ "chto zastajecca, toj kormić režym"
1
Zihmund niefriejd /adkazać/
04.10.2023
Alesia, sami siebie protivoriečit..
29
Maksim Dizajnier/adkazać/
04.10.2023
Bolšie 80% biehunkov v Litvie - nie političieskije. Oficialnaja statistika pravitielstva. Kakije jeŝie nachfih rieprieśsii. Nie dumaju, čto Polša daleko uskakała.
3
hierdzień /adkazać/
04.10.2023
Maksim Dizajnier, ty tam viedaješ
8
Tot riedkij słučaj, kohda plusuju dizajnieru/adkazać/
04.10.2023
Maksim Dizajnier, vsie tak i jesť. Bolšinstvo ujechavšich - eto nie političieskije, a ekonomičieskije emihranty. Vsie dalnobojŝiki iz etoj katiehorii, bolšinstvo stroitielej i td. Da i sam fakt, čto mnohije tuda-siuda jezdiat, kak raz ob etom i hovorit, čto im ničieho nie uhrožajet v RB.
1
žeŭžyk/adkazać/
04.10.2023
Maksim Dizajnier, niama nijakaha davieru da taho, što kaža "pravitielstvo".
0
Nie poniał /adkazać/
04.10.2023
Tot riedkij słučaj, kohda plusuju dizajnieru, i čto? Tolko političieskije imiejet pravo ujechať? A čto s lud́mi kotoryje ujechali horazdo rańšie? Oni dołžny viernuťsia i ostaviť svoje žilje i rabočieje miesto političieskim?
5
Maksim Dizajnier/adkazać/
04.10.2023
Tot riedkij słučaj, kohda plusuju dizajnieru,

Vy zabyli pro bajar, kotoryje povystavlali zdieś svoi horodskije i zahorodnyje choromy po 100k, nažityje pri "kryvavaj diktaturie".
4
Prosto bud́tie čiestnymi do konca/adkazać/
04.10.2023
Nie poniał , jechať možiet luboj, posył v tom, čto nie nužno stroiť iz siebia hieroja boŕby s riežimom ili žiertvu, kak eto diełajut niekotoryje trudovyje emihranty, kotoryje nikohda dažie na mitinhi nie chodili, ni rubla nie zadonatili politzaklučiennym, ničiem i nikam nie pomohali postradavšim ot rieprieśsij, zato pri ličnom razhovorie strojat iz siebia nie pojmi kiem. 27 let sidieli na popie rovno, ich vsie ustraivała v sosudie. Tohda bud́tie do konca čiestnymi - skažitie pravdu, čto ujechali po ekonomičieskim pričinam, čto v łukašienkovskoj sistiemie vsie ustraivało kromie zarpłaty.
4
Krokus/adkazać/
04.10.2023
Heta prosta naš čałaviek zanadta saramlivy. U Eŭraźviazie zastaniecca 99 adsotkaŭ
1
Sneed/adkazać/
04.10.2023
Krokus, nie, ŭsio pravilna, astatnija 54 adsotka prosta pajeduć dalej u Hiermaniju ci jašče kudy
0
Bobr/adkazać/
04.10.2023
Stoit zadumaťsia nacionalnym lidier, čto kromie pobiedy nad AHŁ, nužno dumať kak raźvivať stranu v ekonomičieskom, kulturnom, pravovom napravlenii. V oprosie podčiorknuto, čto biełarusy provodiat bolšinstvo vriemieni sriedi svojej diaspory. T.ie. nacionalnaja śviaź sochraniajetsia.
3
Maksim Dizajnier/adkazać/
04.10.2023
Bobr

Kakaja śviaź. Nikomu oni tam kromie znakomych nie nužny, i to, poka požiť biespłatno i dieńhi dajut.
4
And/adkazać/
04.10.2023
Vysoki adsotak žadajučych zastpcca kaža pra vieru ŭ pieramieny
04.10.2023
Heta naturalny praces. Z kožnym hodam ludzi puskajuć karani hłybiej. Zavodziać siabroŭ, adnosiny, nabyvajuć rečy, biaruć kredyty. Płaciać u piensijny fond. Žyvuć. Kab jany zachacieli viartacca nazad u nieviadomaść, pakinuŭšy naładžanaje žyćcio, dziaržavie pryjdziecca zmahajucca, rabić prapanovy, zaachvočvać. Na žal, heta pytańnie jašče navat nie zaŭtrašniaha, a paślazaŭtrašniaha dnia.
1
Kirovca na polskich panov/adkazać/
04.10.2023
A počiemu by sobstvienno i nie ostaťsia v Polšie? Urovień žiźni vyšie, dochod vyšie, infrastruktura i razvlečienija tožie na urovnie. Ja nie političieskij, ja trudovoj mihrant. No užie zadumyvajuś o tom, čtob posłať nach etot durdom, i načať potichu puskať korni v polandii. Hranicy eti postojanno v probkach, na vizu normalno nie zapisaťsia. Odin chrien 3/4 hoda provožu v Jevropie, čio mu-mu jebsti? V RB niedvižki nie nažił, tak čto osobo ničieho nie dieržit. Siemju siuda pierietaŝiť tožie nie problema. Jeŝio ni odin znakomyj dalnobojŝik nie žałovałsia, pieriejechali i živut, kak biełyje ludi.
Kab pakinuć kamientar, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera