Znajści
Ałharytmičny łacinski varyjant
1
CRU/adkazać/
05.12.2023
Raźviazyvalščyki vajny spadziavalisia na chutki blickryh. Ale sproba adnavić SSSR z hrochatam pravaliłasia i ŭ dadatak paciahnuła razburalnyja nastupstvy dla zakapiorščykaŭ.
0
Josik/adkazać/
05.12.2023
CRU, kali ŭ SSSR sahnali ŭsich, choć niejak padtrymlivali nacyjanalnaści (u toj čas było šmat čaho pa-biełarusku), to zaraz rasiejskaja impierskaść admaŭlaje ŭsim u identyčnaści - usie pastsavieckija krainy stvaryŭ lenin, a rasieja, jak naščadak sssr, maje prava na hetyja krainy. Tamu anijakaha sssr nie budzie, nielha stvaryć niejki chaŭrus, źniščajučy nasielnictva hetych terytoryj.
0
Josik/adkazać/
05.12.2023
Usio heta zdahadki, nie bolej. Liču, što mihranty ŭzhadniali sia z pucinym, kab niejak ad Ukrainy adciahnuć uvahu JEZ. Kali b Łukašenka choć troški mieŭ samastojnaści, anijakich pišulinych, abchazaŭ dy inšych zdradnikaŭ nie było b na biełaruskaj ziamli.
0
sensej /adkazać/
06.12.2023
Kitajcy užie nie sčitajut jeho buduŝim pravitielem Biełarusi, da i voobŝie suvierienom.  Vyzvali na kovior kak namiestnika pohraničnoj zastavy na dalnich rubiežach Vielikoj Impierii. V kitajskoj dipłomatii očień važien simvolizm. I vot eta podariennaja sałfietka, a Kole sportivnyj kostium, o mnohom hovoriat. Nu a nieprihłašienije na sammit ŠOS eto łučšieje tomu podtvierždienije. Kitajciev u nieho nie połučitsia vodiť za nos kak Pu naobieŝav s tri koroba sidia s błoknotikom i staratielno v nieho zapisyvaja, kitajcy sami mastaki po etoj časti. Dali jemu vriemia vozmožno do leta, a tam budut prinimať radikalnyje miery. Vychodki biełorusskoho satrapa im doroho obchodiatsia, a kitajcy nikakije nie idiejnyje borcy s SŠA i Zapadom, čtoby puskať na vietier takije dieńhi radi poddieržki kakoho-to tam biełorusskoho diktatora. Im na Biełaruś voobŝie plevať, biźnies prieždie vsieho. 
Kab pakinuć kamientar, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera