Znajści
Ałharytmičny łacinski varyjant
22
hbłn/adkazać/
26.02.2024
"A voś arhanizatary — pradstaŭniki hienieralnaha konsulstva Ukrainy — padyšli i skazali prybrać biełaruskija ściahi." (umilonno) braťja žieš! Hierojam sała! Jasnyj pień, jeśli BČB nie nra Łukako, to i jeho druźjam tožie :)
5
ch/adkazać/
26.02.2024
hbłn, opiať vylezła eta rašistkaja substancija na bukvu h s frazami iz rašistskich z kanałov. Čto sobstvienno jeŝie raz podtvierždajet jeho mientalnuju śviaź s jeho istoričieskoj rodinoj. Eto kakim žie nužno byť, čtoby iz-za diejstvij odnoho činovnika načať oskorblať vieś narod i tak ispražniatsia. Kohda tožie samoje diełajut protiv russkich, primieniaja kollektivnuju otvietstviennosť za priestuplenija sovieršiennyje rašistami, to etoho piersonaža až koriežit ot takoho, on priam s takoj jarosťju pytałsia dokazať i opravdyvať svoich sobraťjev, moł jesť žie «chorošije russkije», čto nie stoit viniť vsiech primieniaja kollektivnuju otvietstviennosť. No sam diełajet absolutno tožie samoje v otnošienii druhich narodov. Priam chodiačaja protivoriečivosť i mierzkoje liciemierije. Chotia čieho jeŝie ožidať ot russkoho, pri piervoj žie vozmožnosti śbiežavšieho na zapad s podžatym chvostom, kotoryj popisyvajet isklučitielno pod staťjami opriedielennoj tiematiki. PS: pričiem užie viečierom, ukrainskije aktivisty sami prihłasili biełarusov na mitinh. Da i v druhich horodach i stranach biełarusy so svoim nacionalnym fłahom vychodili vmiestie s ukraincami. No «odariennym» etoho nie poniať, takije dalšie svojeho divana s tielevizorom ničieho nie vidiat.
1
Vatu hieť!/adkazać/
26.02.2024
hbłn, Maskalam šybienicu.
3
hiułn/adkazać/
27.02.2024
Vatu hieť!, (udovletvorionno šmyhaja nosom i izdievatielski ułybajaś) vy sało hierojam nie zabud́tie, visielica vtorična! Uprazdniť hosudarstviennosť! Za nienadobnosťju! Prizyvaju, nach! 🤣🤣
3
Słava biełarusam!/adkazać/
26.02.2024
Pradstaŭniki hienieralnaha konsulstva Ukrainy nie viedajuć, pad jakim ściaham za Ukrainu pamirajuć biełaruskija dabraachvotniki na froncie? 👉Pradstaŭnikoŭ hienieralnaha konsulstva Ukrainy treba samich adpravić 👉na front - zmahacca za ŭłasnuju krainu, a nie hnabić biełarusaŭ, jakija padtrymlivajuć ukraincaŭ. Pradstaŭnikoŭ hienieralnaha konsulstva Ukrainy znajšli sabie ciopłyja miaściečki ŭ Polščy.
4
./adkazać/
26.02.2024
Ta nie vopros. Povojujetie jeŝie paru let, možiet pojmietie, čto nado iz storońnikov diełať druziej, a nie vrahov. Jeśli vyživietie, koniečno. 
16
Piton/adkazać/
26.02.2024
., imcho nužno takoje žie i Poźniaku skazať, a to tak i pamre nie poniavši..
2
Fiekła /adkazać/
26.02.2024
Piton, Tambovskij vołk tiebie tovarisč.
4
Barmalej/adkazać/
26.02.2024
Ja by ušieł i bolšie nie pojavlałsia tam poka nie iźvieniliś by. U nich i tak druziej połno, a poddieržka s každym dniom priamo kriepniet i kriepniet. Ukrainu pohubit jejo vysokomierije.
2
Chmm/adkazać/
26.02.2024
ŭviečary ich zaprasili ŭžo ŭkrainskija aktyvisty ŭ centr horada na novy mitynh. Tam užo była vialikaja kolkaść bieł-čyrvona-biełych ściahoŭ.// Dziakuj adekvatnym ukraincam, jakija hetym pastupkam dakazali, što nie ŭsie ŭkraincy balnyja na hałavu, i što šmat jość charošych i adekvatnych. My ž nie dakarajem pradstaŭnikoŭ hienieralnaha konsulstva Ukrainy, što jany zdali Krym biez boja, raźminiravali Čonhar dla prachodu rasiejskich vojskaŭ, što ich hramadzianie słužać u armii ŁNR-DNR. A pradstaŭnikam hienieralnaha konsulstva Ukrainy raju daviedacca, što takoje prarasiejski režym Łukašenki, što Łukašenka staŭlenik Maskvy, jak Pušylin, i jakaja simvolika ŭ Łukašenki. I što jaho amal nichto ŭ Biełarusi nie padtrymlivaje. Što i pakazaŭ učora (jašče raz!) pusty horad na łukašenkaŭskich "vybarach", jakija biełarusy masava bajkatavali. Pra pratesty 2020ha pradstaŭniki hienieralnaha konsulstva Ukrainy, ja baču, taksama ničoha nie čuli. I jakija byli ściahi ŭ naroda, a jakija ŭ łukašystaŭ-maskoŭskich kałabarantaŭ.
1
Freddy /adkazać/
26.02.2024
Chmm, A ja by nie pošieł. I bolšie by ni na kakije ukrainskije mitinhi nie chodił. Nado imieť čustvo sobstviennoho dostojnstva. Kohda naučitieś uvažať siebia, vas načnut uvažať okružajuŝije.
2
Idyjotu ad biełarusa/adkazać/
26.02.2024
Nu što ž. Voś vam i za vašu, i za našu svabodu. Ukrainski konsuł maje prava na asabistuju padziaku ad Łuki. Zasłužyŭ. Idyjot. Karysny.
16
Piton/adkazać/
26.02.2024
Idyjotu ad biełarusa, Ukraina protiesty v Biełarusi poddieržała v tom čiśle i na političieskom urovnie, nu, a to čto my po nieopytnosti śliliś - našie ličnoje horie, a nie ukrainciev.. ukraincy połučajetsia boleje riealističny i kromie vdochnovienija imiejut jeŝie zuby pokazať.. nam by u nich poučiťsia no miedovyja hody pomiešali..
3
Idyjotu ad biełarusa /adkazać/
26.02.2024
Piton, Ržu! Nu da, nu da. My vsie užie čietyrie hoda vidim kak ukrovłada "poddieržała naš protiest na političieskom urovnie". Udvojennoj torhovlej s Łukoj v 2021. A čiem jeŝio? Ach, da! Zielenskij žie tak poddierživał naši protiesty, čto čaŝie vsiech na zapadie vstriečałsia s ucielevšimi lidierami protiesta. I s Tichanovskoj každyj miesiac viditsia, i s kalinovcami obnimajetsia postojanno! Chvatit užie. Ja pošieł blevať ot ich poddieržki.
6
Piton/adkazać/
26.02.2024
Idyjotu ad biełarusa , a čto rańšie biełarusov režim nie bił? bił žie! i vsie znali čto bił i torhovali s režymam v otkrytuju! i vsiech vsie ustraivało s obieich storon v tom čiśle i nasielenije miestnoje.. a znajetie počiemu? potomu čto eto  p o ł i t i k a  - tam do absatronnych čuustv spraviadlivaści nikakich dieł niet nikomu.. i nužno budiet Zielenskomu vstrietiťsia s Tichanovskoj - vstrietitsia, no každyj iz nich budiet riešať svoi zadači..
10
Aj/adkazać/
26.02.2024
Piton, kamu vy tut niešta tłumačycie, tut hurtok nievierahodnych, jakija dumali kvietačkami zrynuć režym, a kali nie atrymałasia, to pačali šukać vinavatych na zachdzie, Ukrainie i hd.
2
*/adkazać/
26.02.2024
Hety śviet poŭnicca idyjetami. 
3
Tak i zapišam/adkazać/
26.02.2024
Jašče nivodzin ukrainiec nie zahinuŭ za Biełaruś
26.02.2024
Tak i zapišam,bolš taho, i nikoli nie zahinie!
9
Piton/adkazać/
26.02.2024
Tak i zapišam, naviernoje ukaraincam chvatało svobody na svojej ziemle, čtoby nie lezť na čužuju storonu, a našim - niet.. tak čto vsie łohično..
3
Freddy /adkazać/
26.02.2024
Piton, Oni za svoju ziemlu pohibať nie chotiat a už za čužuju i podavno. 
2
FL/adkazać/
26.02.2024
Freddy , aha, ty priam hieroj, za svoju ziemlu pohibaješ, sidia za okieanom na posobii)
2
Piton/adkazać/
26.02.2024
Freddy, dumaju, čto jeśli oni ponadobiatsia VS Ukrainy ich najdut i viernut na rodinu.. v etom SŠA naviernoje budiet pośledovatielna, kak i to, čto oni nie vpuskajut biehuŝich čieriez Mieksiku rasiśsian po toj žie pričinie - mobilizacija i pośledujuŝaja mohilizacija nie povod dla PU - takova žizń.. nu a jeśli rassuždať choču nie choču i poplevyvať na zakony vojennoho vriemieni tak eto možno i na staťju naravaťsia ili tribunał.. kstati hovoriat čto pri połučienii hraždanstva SŠA tožie sprašivajut "hotov li ty k trudu i oboronie jeśli što?".. i eto žžž nie sprosta!
9
Hańba/adkazać/
26.02.2024
A ty, biełarus, dalej danać na Ukrainu i słuchaj usiakich, chto kaža, što tvoj najpiarviejšy abaviazak - pajechać u Połk i zdochnuć za Kałamojskaha i 400 tysiač ukrainskich mužykoŭ u krainach ES.
5
Kalinoŭcy - hieroi. /adkazać/
26.02.2024
U Pałka Kalinoŭskaha jość rezierv za miažoj. Nie abaviazkova jechać va Ukrainu. Nie hani na našych kalinoŭcaŭ. Jany hieroi!
14
Nievierajatnyja zavierieščali/adkazać/
26.02.2024
Hańba, tak idzi za svajho pucina, sustrakaj chlebam i kvietkami svajho “mudraha praviciela”, mienavita tak nievierajatnyja žadajuć pieramahčy kramloŭskuju navałač. 
2
Mnoho mužčin chotiat ujechať v ES iz Ukrainy, obratno počti nietu./adkazać/
26.02.2024
Hańba, 400 tysiač eto vieśma małaja cifra dažie s učiotom zakrytych hranic. V odnoj Polšie do vojny rabotało minimum 1młn. oficialnych ukrainciev da tam koniečno možiet trieť/połovina nievojennoobiazannyje no raskład primierno poniatien.
2
Hańba/adkazać/
26.02.2024
Kalinoŭcy - hieroi. , Nie spračajusia ni na hram. Jany ŭdvajnie hieroi, bo zmahajucca za dziaržavu, jakoj da lichtara i jany, i ŭsie biełarusy.
0
Vierno/adkazać/
26.02.2024
No ty vied́ tožie ujechał v ES?
7
Kałmaty Vožyk/adkazać/
26.02.2024
Va Ukrainie strašennaja karupcyja! Pra heta nie praminuć skazać navat byłyja kalinoŭcy.  Pamiatajecca, deputat A.Hančarenka, apaviadaŭ taki prykry vypadak -- adzin hramadzianin Anhlii pryjechaŭ dabraachvotnikam vajavać za Ukrainu, atrymaŭ ranieńnie, i pajechaŭ lačycca ŭ Anhliju... Jaho zatrymali ukrainskija pamiežniki typu za niezakonnaje znachodžańnie na terytoryi Ŭkrainy... Byccam by viza na 4 dni praterminavanaja... I pryjšłosia niekalki sotniaŭ dalaraŭ davać chabaru i tady vypuścili... Pra heta jon užo apavioŭ u Anhlii...
To moža arhanizatary mitynha, taksama, pretendavali na hanarar ad biełarusaŭ? I tady b/č/ ściah raptoŭna staŭ by simbalem apazicyi, a nie łukašyzmu!
0
šo vy tut rasskazyvajtie niebylicy/adkazać/
26.02.2024
Kałmaty Vožyk, v smyśle zadieržali? Za narušienije srokov priebyvanija? Takoho nie priedusmotrieno ukrainskim zakonodatielstvom vprincipie. Tam płatiš štraf (mnie było za hod(!) prosročki nasčitali około 5 tys. hrivien). Nu libo nie płatiš no postaviat zapriet na vjezd na paru let i pomimo zaprieta etot štampik niekrasivo budiet smotrieťsia v pasportie i možiet povlijať na vydaču ili vjezd v druhuju stranu.
1
Dumajetie tut sovsiem łochi sidiat?/adkazać/
26.02.2024
Kałmaty Vožyk, Kakaja jeŝie viza? Dobrovolca Anhličanina? V Ukrainu bieźvizovyj vjezd srokom na 90 dniej v połuhodije. Vy by boty choť tieorietičieskuju časť izučili prieždie čiem katať svoi kułstori.
0
Botu/adkazać/
26.02.2024
Kałmaty Vožyk, nie čytaj za śniadankam saviecka-kramloŭskich haziet.
6
Vład/adkazać/
26.02.2024
Tak a začiem biełorusy chodiat na tie mieroprijatija hdie im nie rady?
8
Kac/adkazać/
26.02.2024
Vład, takim hubiernskim jak ty u očeń rady ŭ tajožnym sajuzie. 
0
Woodoo Cult /adkazać/
27.02.2024
Kac, sozdajotsia vpiečatlenije, čto 1-2 diehienierata pišut odno i to žie, pod raznymi nikami. Myśli, kak pod kopirku absolutno. Nie imieja nikakoho poniatija o ludiach, kukariekajut iz Ńju-Jorka, poučaja kak im žiť, i čto hovoriť.
1
Paliašuk/adkazać/
26.02.2024
Zhodna z prahramaj "1000 krokaŭ" ukrainski konsuł zrabiŭ skačok nazad. Nu prosta Siarhiej Bubka našych dzion.
13
Konrad/adkazać/
26.02.2024
"Vydańnie MOST" - heta ruski mir u Polščy. "Represavanyja biełaruskija žurnalisty" pryjechali ŭ Polšču, kab pisać pa-rasiejsku. Ćfu.
1
Janka/adkazać/
26.02.2024
Konrad, MOST - dvumoŭnaje vydańnie. I jakim čynam heta ŭpłyvaje źmiest videa?
6
Mch/adkazać/
26.02.2024
Nu dyk kali jany praciahvajuć handlavać praz Polšču... Darečy, ukrainskaja ambasada ŭ Miensku dahetul pracuje.
0
Słuck/adkazać/
26.02.2024
Mch, handlujuć pany, jakim hrošy nie pachnuć, pahladzi jak vyras polski ekspart u RB z 2022. Pryčym tavary iduć nie tolki ŭ Biełaruś, a i ŭ RF. Usio praz polskija prasłojki. Ukrainskija tavary kali i dachodziać da Biełaruśjoi, to heta kropla ŭ mory ŭ paraŭnańni z polskimi tavarami ci niamieckimi. Da i na palicach u biełaruskich kramach užo daŭno niama ukrainskich tavaraŭ, tak što nie treba chłusić.
0
Mch/adkazać/
27.02.2024
Słuck, nu handal heta nie tolki kansiervy.
4
13/adkazać/
26.02.2024
Narmalna tak kantorskija boty pracujuć! Navat łajkajuć samie sabie!
3
Hoŭ chom, chłopcy/adkazać/
26.02.2024
Navošta biełarusy z hetymi ściahami hinuć za Ŭkrainu, kali ad ŭkraincaŭ atrymlivajuć takoje haniebnaje staŭleńnie?
7
Chłopiec z Kijeva/adkazać/
26.02.2024
Hoŭ chom, chłopcy, voś padkažy, ty asabista niasieš adkaznaść za dziejańni łukašystaŭ? Zhodna tvajho kamientara, atrymlivajecca, što tak. Moža choć tak da ciabie dojdzie, što nie varta atajasamlać durnyja dziejańni adnaho niedalokaha ukrainskaha čynoŭnika z usim narodam. Kraina, dziaržava, ułada i narod - heta roznyja subjekty. Tolki ŭ fašysckich režymach ich sprabujuć atajasamlać jak adno cełaje. Nu abo poŭnyja durni tak robiać. Para by ŭžo vyraści z łukašysckich naratyvaŭ.
16
Maksim Dizajnier/adkazać/
26.02.2024
Vsie pravilno sdiełali. Kosiat pod biełych i pušistych. A sami pri Sašie lhotnych chatok ponastroli, tiepieŕ otrabatyvajut VNŽ ES, vystaviv ich na prodažu. Kak tolko Ukraina połučit po soplam, srazu pieriemietnuťsia k hruzinam ili kto tam na očieriedi.
2
Piton/adkazać/
26.02.2024
Maksim Dizajnier, echo miadovych hadou..
1
Freddy /adkazać/
26.02.2024
Maksim Dizajnier,  Ty kvartirku v Ispanii prikupił? Tam cieny nizkije i žiełajuŝich zasieliťsia v čužuju chatku navałom. 

3
Janka/adkazać/
26.02.2024
nie razumieju, navošta suajčyńnikam zajmacca mazachizmam pamiž varoža nastrojenych uchilantaŭ?! trieba choć krychu pavažać siabie.
1
Mikolaj /adkazać/
26.02.2024
Možiet užie prosto nado pieriestať primazyvaťsia k ukrainskim akcijam? Oni i biez nas obojdutsia.
1
Kastuś/adkazać/
26.02.2024
Mikolaj , A navošta? Chiba kab potym henyja ŭchilanty, usialakija Padalak i inšyja paprakali biełarusaŭ: my nie bačym vas i vašyja ściahi na ahulnych maršach i pikietavańniach ambasad? Nia dačakajucca. My byli, jość i budziem nadalej mazolić im vočy. Padabajecca heta im ci nie. Bo majem maralnaje prava. Tamu što my - nie ruśnia.
10
A/adkazać/
26.02.2024
Mikolaj , moža dla pačatku pierastaniecie vykarystoŭvać movu akupantaŭ?
0
Bilberry/adkazać/
27.02.2024
Kastuś, my nie tolki nie ruśnia, my suprać vajny i maskoŭskaj ahresii, my suprać łukašyzmu, my za niezaležnaść i svabodu Ukrainy jak i za niezaležnaść i svabodu Biełarusi. BČB ściah - ściah volnaj, niezaležnaj, demakratyčnaj, biełaruskaj Biełarusi i my stajali i budziem stajać na hetym. A kali niekamu heta kole vočy, dyk niachaj idzie na front, dzie sapraŭdnyja syny Ukrainy ljuć svaju kroŭ razam ź biełaruskimi dobraachvotnikami, hierojami volnaj Biełarusi, našymi lepšymi synami. Biełaruś budzie volnaj. Žyvie Biełaruś i Słava Ukrainie.
7
Pahrablach/adkazać/
26.02.2024
Karystajciesia biełaruskaj movaj. Šmat razoŭ skazana. Dla ŭsich.
10
Nikifor/adkazać/
26.02.2024
Im pokazali hdie ich miesto, a oni obižajutsia.
2
Uchilantu Nikiforu/adkazać/
26.02.2024
Nikifor, pokazať tiebie tvoje miesto? Ono v okopie, a nie na divanie v Krakovie
3
hbłn/adkazać/
26.02.2024
Nikifor, :))) znajtie svojo miesto, biełorusy! Skoro u vas novyje "staršije braťja" narisujutsia. "Vrah mojeho vraha - moj druh!" - eto očień primitivnaja konciepcija, dieckaja dažie :)
26.02.2024
Uchilantu Nikiforu, a tvajo dzie miesca, u rašysckim akopie, a nie ŭ kabihiecie ź litaraj z na dźviarach
0
Łom/adkazać/
26.02.2024
hbłn, tak takija jak ty nazyvajuć ruzkich svaimi staršymi braćciami.
1
Charošy ruski fiertyłajzier/adkazać/
26.02.2024
hbłn, Starejšy brat, jaki lažyć u ziamle, taki aksiumaron.
7
Śvietłyj/adkazać/
26.02.2024
Tiemnyje. Čto ukraincy čto polaki. Hdie prośvietitielskaja rabota Tichanovskoj, Łatuško i KS v Polšie, raz takije dikosti proischodiat?
1
babrujčanin/adkazać/
26.02.2024
Kali v Ukrainie pasłom u Bauharyju pryznačajuć bł.ochieršu instruktara " pa mińjetu" To konsułam u Krakau kaho?..ź jakoj śpiecyalnaściu ?))... Rabicie Svaje dźla Svaich sa Svaimi U riešcie riešt zrazumiejcie za 2 hady za 4 hady ab " susiedziach" ab " natie euraźviazie Štatach" .....Ale usie zanatouvajcie Kab ni zabyliś
0
Naučitieś siebia cieniť v koi to vieki/adkazać/
26.02.2024
Nu i nie nado tam ošivaťsia kak nieprikajannym. Mołdovanie tam byli so svoimi fłahami? Ili možiet litovcy ili vienhry/słovaki? Počiemu biełorusam nužno čto-to dokazyvať postojanno? I tiem boleje začiem idti na tie viečierinki kuda nie prihłašali.
4
Ivan/adkazać/
26.02.2024
A vy bielerusy stojtie i donatie im. Chvatit sponsirovať cho...v, kotoryje šlajutsia za hraniciej i zanimajutsia finansovymi sborami. Pusť jedut zdorovyje łby zaŝiŝať svoju stranu ot rosii!
7
Chłopiec z Kijeva/adkazać/
26.02.2024
Ivan, Vańka, navošta ty abražaješ uvieś narod vykarystoŭvajučy kramloŭskija brudnyja štampy? Ci ty prosta łukašyst, jakomu niama roźnicy pamiž narodam, krainaj, čynoŭnikami i dziaržavaj. Tolki ŭ durniaŭ heta ŭsio razam moža być adnym subjektam, jak i ŭ fašystaŭ i rašystaŭ, darečy. Ci ty adzin ź ich? Leksikon tak dakładna ŭschodni. Pierad tym jak davać parady inšym, ci šmat ty abarniŭ svaju krainu ad kramla i jaje staŭlenika? Sam ty mabyć źjechaŭ u Polšču, u biačpiečnaje miesca, ale inšym kamanduješ jechać na front. Jak heta lohka jazyk małoć, kryvadušnik.
0
hbłn/adkazać/
26.02.2024
[Red. vydalena]
3
Ivan/adkazać/
26.02.2024
Chłopiec z Kijeva, Nie uhadał ,a ty sam to choť s Kijeva ili tak prosto bałaboł?
2
Kazik/adkazać/
26.02.2024
Chiech,)) s nietierpienijem ždu kommientarijev ot Zienona
5
hbłn/adkazać/
26.02.2024
A vaŝie, po tiemie huana v hołovach u jevrostiepnych, razłožienija ich mozhov i duš, iskrieńnie posovietuju posmotrieť v Jutubie Ariestoviča "Vojna Rośsii, Ukrainy i Zapada - vojna zła so złom". Smotritie i dumajtie, dumať - eto biespłatno 😎
5
Hladzi pa rašu tudej, tam chutka budzie arastovič/adkazać/
26.02.2024
hbłn, ty jašče hryšu azarionka pahladzi, nievierojatnyj. u taho taksama “vajna zła sa złom” 🤦
3
Fiekła /adkazać/
26.02.2024
hbłn, Nie nu kłoun ariestovič eto hołova. Dla  niedoraźvitych i emocionalnych žančynak on v samyj raz. Čiełoviek s "vysšim" razumom obŝajetsia.  
1
Charošy ruski fiertyłajzier/adkazać/
26.02.2024
hbłn, Chopić hladzieć užo, da ziamli rychtujsia, čmoń.
4
hbłn/adkazać/
26.02.2024
Hladzi pa rašu tudej, tam chutka budzie arastovič, "...ty jašče hryšu azarionka pahladzi, nievierojatnyj. u taho taksama “vajna zła sa złom..." Oj, da čto vy hovoritie? Ssyłku dajtie! A inačie połučajeco, čto vy triepło :) 😂😂😂
3
hbłn/adkazać/
26.02.2024
Fiekła , da kłon, pochleŝie ozarionka, mnu žieš nie sporit. Tolko pomniet hoblen, kak dva hoda nazad vy aš kirpičami kłali ot vostorha ot nieho, no stoiło jeho mnieniju byť vam nie v nos - srazu nosiki svoi skrivili :) a łarčik prosto otkryvajeco - čiełoviek svojej hołovoj dumajet, analizirujet to, čto vidit. A vidit, kak jeho stranu prievraŝajut v ziemlanku UPA. Vy žie tolko łozunhami i dumajetie. Tipičnyje šturmoviki :) kłoun-kłoun, mnuš nie sporit :) čieho vriemia na vas tieriať
1
PTUšniku hbłnu/adkazać/
26.02.2024
hbłn, v 2022 ariestoviča smotrieli domochoziajki, a v 2024 jeho smotrit hbłn. vot eto tvoj urovień. ty na dva hoda otstał ot triendov domochoziajek)))
2
Freddy /adkazać/
26.02.2024
Ja "prozrieł" jeŝie do toho kak oni diemontirovali pamiatnik  Žiźnievskomu i słomali murał pohibšich v vojnie biełarusov. Ukrainskije biežiency prizyvnoho vozrasta v Amierikie dobavlajut skieptitizma v otnošienii pobiedy na raškoj.  
3
hbłn/adkazać/
26.02.2024
Freddy , v Štatach oni vaŝie pipiec :) eto da! Sała hierojam! 😂😂😂
3
US/adkazać/
26.02.2024
hbłn, z rašysckaha rta znoŭ palez navoz
2
Ośviežitiel/adkazać/
26.02.2024
hbłn, oj, rašist opiať čto-to puknuł.
1
Džo/adkazać/
26.02.2024
hbłn, ZŠA - heta kraina emihrantaŭ. Kamu i jak dapamahać buduć vyrašać amierykancy, a nie russo-turysto z rašysckimi štampami.
0
Zianon/adkazać/
26.02.2024
Prapanuju biełarusam Krakava pravieści pikiet suprać hetaha konsuła i zaklajmić jaho hańbaj
1
Boba /adkazać/
26.02.2024
Zianon, łučšie vyvalić kuču hnoja u ukrainskoho konsulstva.  
0
Kuča hnoju/adkazać/
27.02.2024
Boba , i tak možna, ale kali pramaŭčać, to ja sam skažu, što ŭ Krakavie niama biełarusaŭ
1
Ściah/adkazać/
26.02.2024
Za ściah treba adpomścić
0
Abmienny fond /adkazać/
27.02.2024
Ściah, zhodny, tolki niama kamu
0
Om/adkazać/
27.02.2024
Ukraincy u Krakavie (pradstaŭniki ukrainskaha MZS) nie viedajuć nic ni pra Biełaruś, ni pra łukašenaŭskija simbały, ni pra simbały volnaj Biełarusi. Jany navat nie viedajuć ściah Pałka Kalinouskaha i symbał Demakratyčnaha ruchu u Biełarusi, vrahoŭ dyktatury i maskoŭskaj ahresii.
1
Public/adkazać/
27.02.2024
Toje što na treci hod vajny pradstaŭniki ukrainskaha MZS u Krakavie ničoha nie viedajuć pra d́vie Biełarusi, pra symboliku svabodnaj Biełarusi i łukašenaŭskaj "biełoruśsii", to kaniešnie śviedčyć pra vielmi nizkuju śviadomaść i adukacyju ukrainskich pradstaŭnikoŭ dziaržaunaj słužby u Krakavie. Nie dziŭna što tam i z Polščaj drenna pracujuć. Z druhoha boku pytańni i da biełaruskich palitykaŭ i aktyvistaŭ zamiežža, što jany nie daviali da ukrainskaha MZS i aficyjnaha Kijeva karotkuju historyju Biełarusi i biełaruskaha nacyjanalnaha demakratyčnaha ruchu, istotnuju roźnicu pamiž łukašenaŭskim ściaham dy savieckaj symbolikaj i BČB ściaham volnaj Biełarusi. Nie daviali heta jak dzieciam jakija nie žadajuć vučycca i šukać viedy, nie daviali heta 100 razoŭ kab navat nie adukavanaja asoba razumieła heta. Bo nazyvać BČB ściah "symbolikaj uvarvańnia va Ukrainu 24.02.2022", to vyšejšaja biezhramatnaść, poŭnaja adsutnaść minimalnych viedaŭ pra volnuju Biełaruś. Vyšejšaja nie prafiesijnaść. Heta poŭnaja palityčnaja nie adukavanaść. Nie umieńnie karystacca Vikipiedyjaj, nie viedać jak vyhladaje aficyjny symbał łukašenauskaj Biełarusi i BČB ściah, symbał volnaj demakratyčnaj Biełarusi ź jakoju i vajuje režym Łukašenki. BČB scčh - heta symbał pad jakim zmahajuca biełaruskija dobraachvotniki va Ŭkrainie na baku ZSU.
3
Fiedzia/adkazać/
27.02.2024
Nu pravilno, eto tonkij namiek, čto pora pieriestať byť prilipałami i pora diełať čto-to svoje, a to narodca tolko chvatajet na rievoluciju tapok.
1
Republic /adkazać/
27.02.2024
BČB ściah ◻️♥️◻️- ściah volnaj demakratyčnaj Biełarusi. Ściah Chrysta, ściah jaki pajšoŭ ad Ściaha Śviatoha Jurja🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 pad jakim zmahałasia kavaleryja VKŁ pad Voršaj i u inšych bitvach suprać maskoŭskich zachopnikaŭ i vorahaŭ. BČB ściah - ściah niezaležnaści Biełarusi pad jakim Biełaruś dvojčy abjaŭlała svaju niezaležnaść i kožny raz ad Rasiei. BČB ściah - ściah Svabody, ściah Volnaj, demakratyčnaj Biełarusi, ściah NIEZALEŽNAŚCI, ściah biełaruskaj movy, ściah Jeŭrapiejskaj Biełarusi ◻️♥️◻️🇪🇺, ściah siabroŭ Ukrainy, krain Jeŭropy, ZŠA i usiaho volnaha śvietu. BČB ściah, symbał biełaruskaha narodu jaki zmahajecca za svabodu, demakratyju, čałaviečnaść, zmahajecca suprać rabstva, dyktatury, suprać maskoŭskaj ahresii i akupacyi. BČB scčh, to ściah sučasnych biełaruskich partyzan i Supracivu. BČB scčh - symbolika Chryścian i Chrysta. ***** ******* Łukašenaŭski kamunistyčny čyrvona-zialeny ściah🇧🇾, to symbolika hvałtu, teroru, repriesij, symbolika vasała maskvy, symbolika rabstva i rabskaha pakłanieńnia maskvie, symbał rusifikacyi, źniščeńnia biełaruskaj nacyjanalnaj movy i kultury, symbał voranaŭ demakratyi svabody, symbał antyčałaviečnaści, symbał represij i teroru. Symbał zdrady biełaruskaha narodu, symbał kałabarantaŭ jakija pracujuć na Maskvu i rasiejskuju ahresiju suprać biełaruskaha narodu i usiaho volnaha śvietu. Hety symbał nie maje ničona ahulnaha z volnaj Biełaruśsiu i demakratyčnym rucham. ****** Hetu i inšuju pazycyju naležyć danieści da miascovych uładaŭ u Krakavie i da Ukrainskaha MZS. A tak sama pravieści u Polščy akcyi ŭ padtrymku biełaruskaj nacyjanalnaj symboliki. Raspracavać litaraturu, listy zvarotu i danieści ich da aficyjnaha Kijeva. Kožny raz. Pry kožnym intervju ukrainskim i inšym ŚMI vykarystoŭvać mahčymaść danieści da aŭdytoryi roźnicu symboliki i mieć pad rukami BČB ściah, jak symbał Svabody. Žadanna žurnalistam i historykam napisać dobryja arykuły ŭ ŚMI na hetu temu i raspaŭsiužyć ich praz srodki intarnetu u tym liku na ukrainskaj, polskaj i anhlijskaj movie. Biełarusam u Krakavie raju adstajać našy nacyjanalnyja biełaruskija symbały, davieści da ukrainskaj ambasady viedy ukrainskaj Vikipiedyi nakont BČB ściaha i davieści heta šmat razoŭ. Padklučyć da pracy polskich siabroŭ jakija padtrymlivajuć volnuju Biełaruś.
1
Republic /adkazać/
27.02.2024
Voś tut spadziajusia što Jeŭraradyje i inšyja biełaruskija ŚMI razam ź biełarusami u Polščy praz Kazima i polskich siabroŭ dy z dyjasparaj u inšych krainach razam z Radyje Svaboda i hd zmohuć zrabić materyjały nakont BČB symboliki i raspaŭsiužyć heta u siecivie na roznych movach. Kab i biełarusam i čytačam roznych moŭ heta było cikava. Bo tre nieści viedy u śviet i śviatło ŭ nieadukavanuju ciemru. Dziakuj usim dobrym ludziam.
0
Tadieuš Brynza/adkazać/
29.02.2024
Ukraincy - niepobiedimyje ekśpierty choždienija po hrablam, strannymi vyborami pośle normalnoho priezidienta - potom niepojmi čieho, massovoj korrupcijej na vsiech urovniach, vorovstvom hum.pomoŝi i sraču s sojuźnikami i sočuvstvujuŝimi.
Iz poślednieho - eto kohda polskich parłamientarijev i ahrarijev vnieśli v svoj śpisok "mirrotvoriec". Eto tipa błahodarnosť polakam? Vstyd!
Kab pakinuć kamientar, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera