Znajści
Ałharytmičny łacinski varyjant
4
Kate/adkazać/
04.03.2024
Spytajciesia Šrajbmana, navošta nam simulacyja palitołahaŭ?
3
Pytańniečka /adkazać/
04.03.2024
Chto finansuje hetych łajdakoŭ?
12
Mafkees /adkazać/
04.03.2024
V situacii do kotoroj kołchoźniki dovieli Biełaruś,nie dołžno byť nikakich vyjaśnienij otnošienij,konkuriencii i protivostojanija mieždu nacionalnymi siłami. My vsie objedinieny odnoj cielju na dannyj momient- śvieržienije kołchoznoj chunty,vosstanovlenije zakonnosti i proviedienije nastojaŝich,čiestnych i diemokratičieskich vyborov. Snačała nužno skinuť łuku,pieriesažajem vsiech jeho prichvostniej i na čiestnych vyborach budiem vyjaśniať kto prav i kto dostojnyj iz dostojniejšich čtob vozhłaviť stranu
5
Architiektor Miendisabal/adkazać/
04.03.2024
Mafkees, nu eto tolko jeśli viečorki nie spustili vsie vydielennyje fondy čieriez svoi kontorki po "poddieržkie biełaruskoho biźniesa"
8
Ojoj/adkazać/
04.03.2024
Mafkees , siadź padvučy śpiarša dziaržaŭnuju movu, karbanara hubiernskaja. 
5
JANKA/adkazać/
04.03.2024
Ojoj, «chorošim russskim» naša mova nia treba, a voś razdavać parady biełarusam dyk heta ruśnia pieršaja. Tamu budźma pilnymi!
5
Mafkees /adkazać/
04.03.2024
Ojoj, Ty naviernoje tiepieŕ vsiu noč spať nie smožieš,homodrilskaja ty morda.) Vsie starina Mafkees tiebie pokoja nie dajet,vnimanije k siebie triebuješ,soviety idiotskije razdaješ...Śpiešu tiebia rozovoho pietuška ohorčiť,-ja rietrosieksuał, i mienia intieriesujut isklučitielno simpatičnyje i umnyje žienŝiny,tak čto sdiełaj otdołžienije,potieriajsia na vieki viečnyje. Zielige kanker homo dat is wie je bent.Je moet mij gewoon met rust laten met je bullshit.
1
Ojoj/adkazać/
05.03.2024
Mafkees , biadota, ty chočaš niekamu pažalicca, ale ž ja nie doktar. 

I vučy dziaržaŭnuju movu zamiest zabrudžvańnia kamientaŭ. A to paśla Łukašandyi z astatnimi buracinkami iznoŭ nasierycie maleńkuju raiśsiu sa znakam kačystva. A tak choć budzie šaniec. 
0
Mafkees /adkazać/
06.03.2024
Ojoj, słušaj čiepušiło,ia budu pisať kommienty kak choču i na kakom choču jazykie. Jeśli tiebie čto-to nie nravitsia - vali kuda-nibud́ v druhoje miesto čitať novosti,a lično u mienia jesť vsieho odin univiersalnyj adries dla tiebia- eto adries kriejsiera moskva.
3
Lavon/adkazać/
04.03.2024
Dla tych, chto dahetul nie razumieje, navošta zaraz patrebnaja KR.

Kali ŭ biełarusaŭ upieršyniu paśla 1996 źjavicca abrany pradstaŭničy orhan, to vonkavaja prastora dla čalcoŭ pryznačanaj łukašenkaj butaforskaj pałatcy skaracicca da minimuma - kivańnia ŭ pałatcy i vielmi redkich pajezdak u padobnyja dyktatarskija krainy (u lepšym vypadku na pasiadžeńni AAN i jaje kamitetaŭ).

I naadvarot - abranaja KR budzie pastupova pašyrać i ŭzmacniać kantakty z parłamientami i palityčnaj elitaj demakratyčnych krain, što budzie stvarać dadatkovy cisk na režym łukašenki i pastupova budavać palityčnuju elitu demakratyčnaj Biełarusi, aryjentavanuju na zachad, a nie na kreml, Mienavita hetyja ludzi stanuć jadrom supraćdziejańnia infiltracyi u palityčnuju elitu demakratyčnaj Biełarusi ahientaŭ Kramlu.

Što tyčycca zakanadaŭčaj dziejnaści - KR u vyhnańni sapraŭdy nia moža prymać zakony. Ale jana moža rychtavać zakonaprajekty pierachodnaha pieryjadu dla budučaj Biełarusi i pryznačać čalcoŭ APK jak protaŭradu.

Ale čalcy KR pavinnyja dakazvać svaje prava na deputatctva publičnaj palityčnaj aktyŭnaściu, stvareńniem i prasoŭvańniem raznastajnych inicyjatyŭ i abjadnańniem prychilnikaŭ, a nie patrabavańniem dla sabie kantrolnych funkcyj za dziejnaściu SC i jaje kamandy. To bok kali vyśviatlicca, što spadar Prakopjeŭ zdolny tolki niešta prapanavać, a potym heta kidać, albo spadar Rymašeŭski zdolny tolki najazžať na Sachaščyka - to naŭradci ich abiaruć u nastupny skład.
3
Freddy /adkazać/
04.03.2024
Lavon, odnim słovom cyrk na drocie. iditie vy so svoimi KR za ruckim korablem.   
3
Freddy /adkazać/
04.03.2024
tot słučaj kohda analitiehi ničiem nie łučšie jabatietiek    
3
Hłas /adkazać/
04.03.2024
Bried! Opiať razvodka Jevropy na dieńhi i hranty, po-chodu. S davajtie jeŝie sozdadim VNS v izhnanii )))) Čuvstvujetsia škoła byvšich posłov i činovnikov-biurokratov. Vsie eti ludi oni absolutno daleko ot naroda, dumajut tolko kak by krasivo žiť i tusovaťsia v Jevropie. Jeŝie nadiejutsia čto narod potom poddieržit. S chriena li? A vy, druźja, kak ni saditieś, vsie v muzykanty nie hoditieś
0
Tak/adkazać/
04.03.2024
Jak navošta, kab rasiejskamoŭnyja nieamarksimty datyčnyja da KR mahli tydniami ab'miarkoŭvać patrebu i istotnaść "hiendarnych kvor", h.zn. kovt dla žančyn, jak pry savietach.
0
ty pojdioš na vybory vybory /adkazać/
04.03.2024
"vybory" nužny, chotia by čtoby nie zabyvali o Biełarusi kak o stranie, poniatno čto eto usłovnyje vybory, no chotia by ot koho-to možno budiet potriebovať Biełarusam otčiota, čto sdiełano. Vied́ to čto budiet sidieť v ovalnom zale v Minskie - eto " pustyški" družno podnimajuŝije ruki po komandie iz administracii ahrofiuriera i jeho samoho. Ob etom i budut hovoriť vo vriemia svoich pojezdok i "dieputaty" ot diemsił. Hłavnoje, čtoby nie zabyvali kak oni "izbrany" v KR i nie stali "pierietiahivať odiejało" na siebia ot Ofisa Tichanovskoj lehitimnosť kotoroj imiejet pod soboj choť kkoje-to osnovanije.
3
Baradzied 216/adkazać/
04.03.2024
Arciom źviazaŭsia z durnoj kampanijaj. Treba ŭžo biehčy adtul. Z kožnym razam ŭsio bolš unyła. Čały zaraz vyhladaje bolš hruntoŭnym i pierakanaŭčym u svaich vysnovach. 
0
Op s/adkazać/
04.03.2024
Niachaj praktykujucca. Jak bačym pakul jany nie zdolny ni vybary pravieści, ni pracu pamiž ks i ofisam naładzić.
1
Do /adkazać/
04.03.2024
Pakul usie što baču z boku ŭsio heta nahadvaje protaDYKTATURU. Vbačajcie.
0
judo /adkazać/
04.03.2024
KS patrebien i vučycca patrebna, bo k soramu svajmu nie navučylisia navat vybary pravodzić i pracavać va ŭmovach demakratyi. A narod maryć ab Parłamienckaj Respublicy. Nie toj jakuju prasunuli viadomyja i nie vielmi viadomvia asoby jakija ŭ 1994 vystavili na vybary Łukašenku. I nie toj što bačać zaras dzie navat vybary pravieści svaječasova nie mohuć dy sujuć svoj prajekt Kanstytucyi pad čarhovuju dyktaturu.
3
Mafkees /adkazać/
05.03.2024
Prikolno nabludať za tutejšimi klikušami-nieudačnikami. Vot odin ekziemplar projavił śmiekałku i riešił massovosť izobraziť) Očievidno čto mova- samoje bolšoje dostižienije v žiźni Šarikova. Klikušie nievdomiok čto raz čiełoviek idiot to voobŝie biez raźnicy na kakom jazykie idiot razdajet idiotskije soviety. Vot takoje duračje vniesło svoj nie małyj vkład v ustanovlenii dibilizma v Biełarusi.
2
Francišak Bahuševič/adkazać/
05.03.2024
Mafkees , Kali čałaviek dahetul nie razumieje čamu biełarusam patrebna pisać i havaryć pa-biełarusku, dyk što kazać pra jaho astatnija idei.
3
Mafkees /adkazać/
05.03.2024
Francišak Bahuševič, Jeŝie raz tiebie hovoriu(poślednij) budieš ukazyvať svojej žienie(ili kto u tiebia tam ) na kakom jazykie pisať,klikuša. Franciškam Bahuševičam podpisałsia kłoun 🤡. )) Jeśli tiebie čto-to nie nravitsia možieš nie čitať staťju,možieš pojti NA.. ,ili možieš pojti utopiťsia-tak budiet łučšie dla okružajuŝiej sriedy.
2
Aldous Huxley/adkazać/
05.03.2024
Francišak Bahuševič, Klikuša, takich kak ty Chakśli nazyvał -epsiłony,možieš nie šifrovaťsia,tiebia srazu vidno.))
0
Ojoj/adkazać/
05.03.2024
Francišak Bahuševič, nie kažycie. Dumaŭ, hetkija hubiernskija doŭbni prynamsi na NN uvajšli ŭ rozum paśla pačatka vajny, ale dzie ž tam… 
1
Nužno/adkazać/
05.03.2024
Otviet na vopros "začiem?" dovolno očievidien - nam nužny oficialnyje, priznannyje i izbrannyje bolšim količiestvom ludiej priedstavitieli. Kak minimum, čtoby zaŝiŝať intieriesy tiech 800 tys čiełoviek, kotoryje proživajut za priediełami RB. Nikakaja sieť małych orhanizacij i NKO nie sravnitsia po svojemu vlijaniju s protoparłamientom: eto vozmožnosť davlenija na riežim - nie davať politikam normalizaciju otnošienij s taborom; eto zaŝita našich intieriesov v śfierie lehalizacii - oblehčienije połučienija mieždunarodnoj zaŝity, połučienije projezdnych dokumientov, łobbirovanije "iuridičieskich lhot"; eto ludi, kotoryje ot našieho lica mohli by kommunicirovať s lidierami civilizovannych stran oficialno i donosiť našu poziciju - priedstavitielskaja funkcija očień važna, nielzia eto ostavlať začosu. No jesť ńjuans - ES i SŠA nie vosprinimajut subjektom juridičieskoho ili političieskoho diejstvija priedstavitielej biez vyborov s učastijem bolšoj časti ludiej, kotorych priedstavitieli riepriezientujut. Eto poniatno, čto otdielnyje tovariŝi, kotoryje sidiat v KR očień bojatsia potieriať svojo vlijanije i znajut, čto ludi za nich nie prohołosujut, poetomu to taŝat kakoj-to mutnyj variant vyborov s triemia hołosami, to hovoriat ob ich nienužnosti. Možiet im i nie nužno, a nam - očień nužno. V etom hodu začos užie provieł vybory v pałatku, da s falsifikacijami i pročim, no - provioł. V śledujuŝiem - proviediot pierieizbranije siebia. V to žie vriemia, my vidim, čto diejstvujuŝaja oppozicija nie smohli dažie kakoj-to imitacii vyborov sdiełať, chotia vpołnie jesť udobnaja płatforma "Hołos", jesť polittiechnołohi, kotoryje pokazali siebia umiełymi profieśsionałami v 2020-m hodu. Tolko žiełanija niet, potomu čto ssykotno - nie vybierut, a hranty i tak dajut - na žizń chvatajet.
Kab pakinuć kamientar, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera