Fota: Wikimedia Commons.

Fota: Wikimedia Commons.

Jak miarkuje «Rosbałt», pryznačeńnie Babiča pasłom nieabchodna razhladać u kantekście rasijska-ŭkrainskich adnosin.

Nie tak daŭno Rasija kančatkova zhubiła Ukrainu, a Biełaruś ź jaje roznymi aktyvami (pramysłovymi i čałaviečymi) — vydatnaja kampiensacyja za stratu Ukrainy.

Pry hetym tak udała dla Rasii skłałasia, što de-jure Biełaruś užo daŭno i tak źjaŭlajecca častkaj adzinaj z Rasijaj Sajuznaj dziaržavy. Prablema dla Kramla tolki ŭ tym, što hetaja «dziaržava» isnuje tolki na papiery.

«Rosbałt» miarkuje, što mienavita Łukašenka zrabiŭ usio, kab hetaja «dziaržava» tak i zastałasia na papiery i nie nabyła realnaha źmiestu.

«Ułasna, vyklučna dziakujučy namahańniam Baćki, jaho kraina dahetul zastajecca niezaležnaj dziaržavaj»,

— piša «Rosbałt».

Ale Pucin, kab nadać novaha źmiestu «Sajuznaj dziaržavie», moža ŭździejničać na Łukašenku nie tolki bizunom, ale i piernikam, miarkuje rasijskaje vydańnie:

«Biełaruskamu lidaru mohuć zrabić prapanovu, ad jakoj (jak, mahčyma, ličyć niechta ŭ Kramli) jon nie zmoža admovicca. Naprykład, paabiacać jamu jakuju-niebudź pažyćciovuju pasadu»,

— piša Rosbałt.

Ale hety numar nie prajšoŭ, miarkuje rasijskaje vydańnie.

Z punktu hledžańnia tych, chto, mahčyma, rychtuje anšlus Biełarusi ŭ Kramli, prablema Łukašenki, paśla apošnich niaŭdałych pieramoŭ, praviedzienych ź im Pucinym, zaklučajecca ŭ tym, što Łukašenka, jak akazałasia, nie choča vyhladu ŭłady, a choča realnaj ułady, piša Rosbałt:

«Źjaŭlajučysia vielmi ambicyjnym i ŭładalubnym čałaviekam, jon choča ŭłady sapraŭdnaj. Kab vyznačać, patrabavać i kali što — karać, biez ahladki na bolš vysokuju ŭładu».

Nielha vyklučać, što Łukašenka moh by razhledzieć varyjant pierachodu, skažam, na pasadu premjera realnaj Sajuznaj dziaržavy ci Rasii, miarkuje Rosbałt. Ale premjera nie techničnaha, a realnaha. Adnak Pucin na heta nikoli nie pojdzie. A heta značyć, što z Łukašenkam na hetuju temu damovicca nie ŭdasca.

«Pryznačeńniem Babiča na pasadu rasijskaha pasła ŭ Minsku Maskva ŭziała kurs na pahłynańnie Biełarusi. Što moža supraćpastavić hetamu kursu Łukašenka i ci budzie jon sprabavać usurjoz heta rabić, pakul skazać ciažka»,

— piša Rosbałt.

Клас
0
Панылы сорам
0
Ха-ха
0
Ого
0
Сумна
0
Абуральна
0

Chočaš padzialicca važnaj infarmacyjaj ananimna i kanfidencyjna?