U Biełarusi praciahvajucca mirnyja akcyi pratestu.

6 vieraśnia ŭ Minsku i rehijonach adbyŭsia Marš adzinstva. Pravaabaroncy paviedamlajuć pra sotni zatrymanych pa ŭsioj krainie.

Zatrymanyja ŭ Minsku

  1. Abuchovič Alaksiej
  2. Ahurejeva Alena
  3. Aksiančuk Bahdan
  4. Amieljanovič Andrej
  5. Anańka Uładzimir
  6. Aniščyk Vadzim
  7. Aparyna Volha
  8. Asipčuk Kaciaryna
  9. Afanasienka Dźmitryj
  10. Bajkoŭski Anton
  11. Balabienka Nadzieja
  12. Baranaŭ - Partyzanski RUUS, pieravoziać u CIP
  13. Bartašievič Maryja
  14. Bachvałaŭ Jaŭhien
  15. Biekiš Siarhiej
  16. Biełaoki Siarhiej
  17. Bičal Valeryj
  18. Budnicki Alaksandr
  19. Bul Viačasłaŭ
  20. Burda Alaksandr
  21. Busieł Vital
  22. Busieł Śviatłana
  23. Bialaŭski Mikałaj
  24. Byčkoŭ Dźmitryj
  25. Važnik Śviatłana
  26. Vaniukovič Viktar
  27. Varabiej Raman
  28. Varatnikova Maryja
  29. Vierniakoŭskaja Luboŭ
  30. Vilkockaja Maryna 
  31. Vilkocki Dźmitryj
  32. Viniarski Maksim
  33. Viarbickaja Uładlena
  34. Hamieza Viktar
  35. Hančaroŭ - zabrała chutkaja dapamoha z Centralnaha RUUS
  36. Hienaŭ Alaksandr
  37. Hnuta Alena
  38. Homan Maksim
  39. Hračycha Luboŭ
  40. Hul Alaksiej
  41. Huryn Jaŭhien
  42. Dziemčanka Juryj
  43. Dzierach Alaksiej
  44. Dziesiukievič Mikita
  45. Dziubkačoŭ Uładzimir
  46. Dziakun Taćciana
  47. Dubroŭski Pavieł
  48. Jeŭdakimaŭ Dzianis
  49. Jeŭściahniejeŭ Andrej
  50. Žmaka Alaksandr
  51. Žur Anton
  52. Žuryk Pavieł
  53. Žyhunoŭ Ihar
  54. Zahurskaja Hanna
  55. Załacienkava Volha
  56. Zachvicevič Julija - adpuścili
  57. Zajac Mikita
  58. Zielanko Raman
  59. Zihanšyna Śviatłana
  60. Zimniaja Anastasija
  61. Zyl Illa
  62. Ivanicin Alaksandr
  63. Ivanovič Jaŭhien
  64. Ivaniuškin A.A.
  65. Kazak Maryna
  66. Kazakova Kaciaryna
  67. Kazielka - Partyzanski RUUS, pieravoziać u CIP
  68. Kałodka Pavieł
  69. Kanavałava Antaninam - dastaŭlenaja u Leninski RUUS
  70. Kanapiełka Volha
  71. Kandyba Andrej
  72. Kanopka Kanstancin
  73. Kapyrkin Arciom
  74. Kaściukievič Siarhiej
  75. Kacietunaŭ Vadzim
  76. Kacietunava Dzijana
  77. Kačan Ivan
  78. Kašalova Hanna
  79. Kirjanava Julija
  80. Kirjanaŭ Alaksiej - zabrali z doma
  81. Kołbat Maksim
  82. Kotał A. V.
  83. Krutkievič Siamion
  84. Krenć Jahor
  85. Kudzik Andrej
  86. Kulik Hieorhij
  87. Kupcoŭ Jury
  88. Kuračkina Alaksandra
  89. Kucharčuk Dzianis
  90. Łabunovič Alaksiej
  91. Łava Alaksiej
  92. Łahun Jaŭhien
  93. Leanienka Pavieł
  94. Lepieš Alaksandr
  95. Lolin Alaksandr
  96. Lipień Uładzimir
  97. Lisunoŭ Hierman
  98. Litvin Andrej
  99. Łukaševič Alaksiej
  100. Łuščyk Anastasija
  101. Laskoŭski Barys - advakat Minskaj abłasnoj kalehii advakataŭ
  102. Mažajka Alaksandr
  103. Małaš Andrej
  104. Małaš Hanna
  105. Małaška Maksim
  106. Maruha Dźmitryj
  107. Maruk Alaksiej
  108. Marščeŭskaja Nina
  109. Marynič Ciarencij
  110. Masalevič Alaksandr
  111. Macur Ivan
  112. Miedzianikaŭ Illa - hramadzianin RF
  113. Mielnik Jury
  114. Miluk Alaksandr
  115. Minkin Kirył
  116. Minkina Alena
  117. Miarynava Darja
  118. Nikiciuk Alesia
  119. Novik Radzivon
  120. Pabiadzienka Anton
  121. Paŭłava Volha - siabra Kaardynacyjnaha Savieta, dastaŭlenaja u Leninski RUUS
  122. Paŭłoŭskaja Ludmiła
  123. Palanski Aleh
  124. Palanski Uładzisłaŭ
  125. Papsujeŭ Siahiej
  126. Pietraškievič Andrej
  127. Pratasienia Andrej
  128. Pracenka Lizavieta
  129. Prychodźka Darja
  130. Prychodźka K. A.
  131. Pryščepa Dźmitryj
  132. Puntus Dźmitryj
  133. Piatroŭski Andrej
  134. Rakiecki Alaksiej
  135. Ramanaŭ Alaksiej - błohier, hramadzianin RF
  136. Rybkova Alesia
  137. Reźnik Vadzim
  138. Savieljeŭ Alaksiej
  139. Saŭčankaŭ Mikita
  140. Sałaviej Arciom - byŭ źbity pry zatrymańni
  141. Sasin - Partyzanski RUUS, pieravoziać u CIP
  142. Saŭčyc Arciom
  143. Sacharcaŭ Maksim
  144. Sajaviec Jahor
  145. Siedancoŭ Kanstancin
  146. Siemčanka Michaił
  147. Sizincaŭ Arciom - žurnalist Biełaruskaha Radyjo Racyja
  148. Simańkoŭ Uładzimir
  149. Skibicki Jaŭhien
  150. Starynski Alaksandr
  151. Stryhunoŭ Hleb
  152. Ściešyn Siarhiej
  153. Suchij Iryna - kiraŭnica «Ekadoma», zabrali z doma i advieźli ŭ Saviecki RUUS, doma adbyŭsia ahlad u miežach administracyjnaj spravy
  154. Tałkač Valancin
  155. Tokaraŭ Illa
  156. Uśnič Natalla
  157. Uścinovič Ivan
  158. Fiłataŭ Arciom
  159. Filin Dźmitryj
  160. Filipaŭ Ivan
  161. Chadasievič Uładzisłaŭ
  162. Chanienia Viktar
  163. Charava Vadzim
  164. Charytonava Viktoryja - fatohrafka
  165. Chatuloŭ Anatol
  166. Chachłova Alaksandra
  167. Cahielnik Alaksandr
  168. Cichanoŭski Vital
  169. Cichanoŭskaja Volha
  170. Ciš Andrej
  171. Curkan Andrej
  172. Čyžyk Jaŭhien
  173. Čyžeŭski Alaksiej
  174. Šabieła Mikałaj
  175. Šavialenka Anastasija
  176. Šaravara Mikita
  177. Šot Pavieł
  178. Štejnman Jaŭhien
  179. Ščarbakova Marta
  180. Ščarbakova Jana
  181. Ščarbakoŭ Uładzimir
  182. Šubianok Ivan
  183. Šumak Dźmitryj
  184. Šydłoŭski Vital
  185. Šyćko Anatol
  186. Judzienok Kirił
  187. Jurčuk Jahor
  188. Juščyk Jaŭhien
  189. Jahoraŭ Andrej - siabra Kaardynacyjnaha Savieta, staršynia kaardynacyjnaha kamiteta BNP
  190. Jakaviec Siarhiej
  191. Jamiec Alaksandr
  192. Jankoŭski Alaksiej
  193. Jaskievič Siarhiej
  194. Jaščuk Mikita

U Hrodnie siłaviki taksama zatrymlivajuć ludziej, siarod zatrymanych Jaryška Daniił, Alaksiejeŭ Mikita, Parachaŭnik Dźmitryj (skłali pratakoł i adpuścili), Saŭranski Siarhiej (skłali pratakoł i adpuścili). Zatrymańni pratestoŭcaŭ adbyvajucca kala CUMu ŭ Breście i ŭ Baranavičach.

U Breście zatrymana kala 30 udzielnikaŭ mirnaj akcyi pratestu. Siarod ich: Sielajkovič Andrej, Najdzič Raman, Toršyn Uładzisłaŭ.

U Mahilovie byŭ zatrymany žurnalist BiełaPAN Aleś Asipcoŭ. Žurnalista adpuścili ź Leninskaha RAUS. Taksama ŭ Mahilovie byli zatrymanyja Uładzisłaŭ Maksimaŭ, Viktar Piatroŭ, Volha Klimkova (adpuścili) i Taćciana Kandakova.

U Viciebsku byŭ zatrymany Skuman Arciom. Kali pasadzili ŭ milicejski śpiectranspart, u tvar pyrsnuli piarcovym hazam. Taksama zatrymany žurnalist Biełsata Dźmitryj Kazakievič, Safijomin Alaksandr.

Historyk i krajaznaŭca Kastuś Šydłoŭski zatrymany ŭ Brasłavie.

Dźmitryj Piatroŭ byŭ zatrymany ŭ Pinsku.

U Baranavičach zatrymali Skaskieviča Viktara, Šarapinskaha Alaksandra.

U Ščučynie zatrymany aktyvist Viktar Varona.

Клас
0
Панылы сорам
0
Ха-ха
0
Ого
0
Сумна
0
Абуральна
0