Fota: palicyja Polščy

Fota: palicyja Polščy

Incydent adbyŭsia 19 vieraśnia. Kala 03.30 palicejskija atrymali paviedamleńnie ab uzbrojenym rabavańni: nieviadomy, jakoha padvoziŭ na svaim Subaru naš suajčyńnik, staŭ pahražać jamu nažom i zahadaŭ vyjści z mašyny, a zatym pierasieŭ na kiroŭčaje siadzieńnie i źjechaŭ.

Infarmacyju pieradali ŭsim patrulam, byŭ uviedzieny anałah płana «Pierachop». Paśla 04.00 adzin z ekipažaŭ zaŭvažyŭ skradzieny aŭtamabil na adnoj z vulic. Uklučyŭšy śvietłavyja i hukavyja sihnały, vartavyja paradku zastupili jamu šlach i zahadali kiroŭcu vyjści.

Adnak mužčyna nie padparadkavaŭsia instrukcyjam, a naadvarot, rezka nakiravaŭ transpartny srodak u bok adnaho z pravaachoŭnikaŭ, majučy namier źbić jaho. Toj adskočyŭ u bok, a Subaru pačaŭ źjazdžać.

Palicyja adkryła ahoń pa mašynie, a zatym pačała pieraśledvacm. Padčas pieraśledu Subaru urezaŭsia ŭ aharodžu, mužčyna kinuŭ mašynu i ŭciok.

Niepadalok ad sahnanaha Subaru vyjavili žančynu, jakaja, jak vyśvietliłasia, jechała razam z zhonščykam. Jana była paranienaja ŭ nahu i była pad nahladam palicyi adpraŭlena ŭ balnicu.

Samoha napadnika aryštavali prykładna a 06.00 u haradskim pramysłovym rajonie Letnica. Paśla pravierki danych mužčyny stała viadoma, što jon taksama adšukvajecca pa spravie ab kradziažy z uzłomam.

Клас
Панылы сорам
Ха-ха
Ого
Сумна
Абуральна

Chočaš padzialicca važnaj infarmacyjaj ananimna i kanfidencyjna?