Fota: Ofis Śviatłany Cichanoŭskaj

Fota: Ofis Śviatłany Cichanoŭskaj

«Heta reakcyja našych susiedziaŭ na zajavy i absalutna biezadkaznyja dziejańni Łukašenki, na prysutnaść vahnieraŭcaŭ i pahrozy ŭ bok susiedziaŭ. Heta najpierš sihnał režymu, što kali praciahnucca pravakacyi, to Polšča i Bałtyjskija krainy hatovyja na rašučyja kroki. I vina za zakryćcio miežaŭ budzie lažać na Łukašenku. 

My ŭ kantakcie z Polščaj i Bałtyjskimi krainami i nastojvajem na tym, kab pasažyrski ruch pamiž našymi krainami nie spyniaŭsia tak doŭha, nakolki heta mahčyma. Nielha, kab biełarusy trapili ŭ izalacyju praź biazdumnuju palityku Łukašenki», — padkreśliŭ Viačorka. 

Pavodle jaho, siońnia adbylisia razmovy z pradstaŭnikami Polščy, a na nastupnym tydni Śviatłana Cichanoŭskaja maje sustrecca ź ministarkaj unutranych spraŭ Litvy Ahne Biłatajcie. Padčas hetych sustreč abmiarkoŭvajucca varyjanty, jakim čynam zachavać pasažyrski ruch i harantavać biaśpiečny vyjezd z krainy dla tych, chto pakutuje ad represij. 

«Adkrytyja miežy ŭmacoŭvajuć suviaź biełarusaŭ ź Jeŭropaj. Nielha pakidać biełarusaŭ sam-nasam z Rasijaj», — upeŭnieny Viačorka.

Čytajcie taksama:

U Polščy praanansavali miechanizmy ratavańnia biełarusaŭ ad represij u vypadku poŭnaha zakryćcia miažy

Litva nazvała jašče pierachody, jakija mohuć zakryć, i dva krytery, pa jakich całkam zakryjuć miažu ES ź Biełaruśsiu

Miaža ES ź Biełaruśsiu pakul nie budzie zakrytaja — kiraŭnik MZS Łatvii

Клас
21
Панылы сорам
7
Ха-ха
6
Ого
0
Сумна
0
Абуральна
7