У нядзелю, 13 верасня, сілавікі працягваюць затрымліваць актывістаў і мірных дэманстрантаў. У Мінску перад пачаткам Маршу герояў зафіксаваны жорсткія затрыманні людзей, якія шлі на мірны сход. Найбольш масавыя затрыманні адбыліся на праспекце Дзяржынскага каля гасцініцы «Рэнесанс» і на вуліцы Маякоўскага. Праваабаронцы публікуюць спіс затрыманых.
Паводле МУС, па стане на 19:00 у Мінску затрымана больш за 400 чалавек. Таксама МУС паведаміла, што падчас пратэстных акцый у Віцебску было затрымана 14 чалавек.
Спіс затрыманых 13 верасня на «Маршы герояў»:
- Абілаў Раміль
- Авін Уладзіслаў
- Агняннікаў Андрэй
- Азімава Алеся
- Аляксандровіч Дзяніс
- Аляхновіч Максім (затрыманы каля дома Ярмошынай)
- Анансон Пётр
- Анансон Анастасія
- Антон Антон (затрыманы ў Seadog, дастаўлены ў Партызанскае РУУС)
- Аларь Артур
- Альшанік Юрый
- Аляшкевіч Аляксандр
- Альшэўскі Антон (мае інваліднасць па слыху)
- Анейчык Таццяна
- Анейчык Уладзімір
- Аношка Павел
- Асапрылка Мікіта
- Астанін Антон
- Атрошкін Валерый
- Атрошчанкаў Цімафей
- Атрушкевіч Дзмітрый
- Багданаў Віталь
- Багданенка Алег
- Багдановіч Андрэй
- Бакуновіч Аляксандра
- Балашова Яна
- Балоцін Мікіта
- Баранаў Вячаслаў
- Баранаў Георгій
- Баранаў Сяргей
- Баранава Вікторыя
- Бардашэвіч Іван
- Барэйка Сяргей
- Барысевіч Сяргей
- Белаус Дзмітрый
- Белашэяў Сямён
- Бірман Марк
- Блатун Антон
- Бодзікаў Андрэй
- Брусянін Арцём
- Бручкоўскі Ігар
- Буры Віктар
- Буры Арцём (13 гадоў)
- Бурая Вікторыя (вызвалена)
- Бурая Альбіна
- Бусел Дзмітрый
- Бусел Екацярына
- Бусель Алег
- Бучко Екацярына
- Бучко Віталь
- Быхаў Іван
- Вайтовіч Леанід
- Валента Аляксей
- Васільеў Аляксандр
- Васюк Алег
- Васюк Юлія
- Васюковіч Аляксандр (фотакарэспандэнт, у Фрунзенскім РУУС складаюць пратакол)
- Васькоў Арцём
- Варанцова-Казакова Алена
- Вашкевіч Кацярына
- Вдавіченка Аляксей
- Вілюха Екацярына
- Волкаў Мікалай
- Высоцкі Ігар
- Вялічка Валянцін
- Заброцкі Яўген
- Зайкоўская Анастасія
- Залатарскі Аляксей
- Захарнева Марыя
- Заяц Алег
- Зорын Аляксандр
- Зубкоў Раман
- Галайдзін Дзмітрый
- Гамолка Аляксей
- Гаргалык Таццяна (журналістка, вызвалена з пратаколам па арт. 23.34 КаАП)
- Гарох Дзяніс (Ленінскае РУУС)
- Глекаў Аляксандр
- Гмыза Фёдар
- Грынчык Андрэй
- Губін Максім
- Гужова Наталля
- Гуз Арцём
- Гузоўская Аляксандра (непаўнагадовая, Маскоўскае РУУС)
- Грыдзін Уладзь (фатограф «Радыё Свабода»)
- Грыцкевіч Анастасія
- Дакучаеў Сяргей
- Далгін Канстанцін
- Далінян Анастасія
- Данільчык Аляксандр
- Дарвін Андрэй
- Дзенясюк Раман
- Дзямід Канстанцін
- Дзіраеў Сяргей (затрымалі каля «Рэнесансу», дастаўлены ў Партызанскае РУУС)
- Дзірко Максім
- Дзянісава Наталля
- Драбовіч Дзмітрый (Дастаўлены ў Фрунзенскае РУУС)
- Дубаневіч Канстанцін
- Дубовік Максім
- Дуброўскі Аляксандр
- Дуброўскі Максім
- Ефрэмаў Сяргей
- Жаўніровіч Андрэй
- Жыдзяліс Уладзімір
- Журык-Чашчына Сюзанна
- Жыхар Уладзімір
- Завержанец Андрэй
- Загарэй Уладзіслаў
- Звалінскі Канстанцін
- Іваніцкі Аляксандр
- Іваноў Юрый
- Івашкевіч Сяргей
- Івашкевіч Яўген
- Іокша Вячаслаў
- Каваленка Матвей
- Кавалеўскі Антон (затрыманы каля «Зярно»)
- Кавальчук Яўген
- Казакоў Уладзімір
- Казімірчэнка Антон (вызвалены)
- Казлова Анастасія
- Казлова Вольга
- Казлоўскі Сяргей
- Калабоў Андрэй (Ленінскае РУУС)
- Каленік Аляксандр (Фрунзенскае РУУС)
- Калягін Арцём (затрыманы ў пабе «1067»)
- Каляда Вольга
- Каляда Дзяніс
- Каляда Таццяна
- Камянецкі Дзмітрый
- Канавал Аляксандр
- Каптур Мікіта
- Капусцін Ілля
- Карлюк Аляксей
- Касарэўскі Максім
- Качаноўскі Віталь
- Квіткевіч Артур
- Кірылаў Уладзімір
- Кірыловіч Антон
- Кірэеў Аляксей
- Козел Віталій
- Козыраў Аляксандр
- Кот Дзяніс
- Клачкоў Міхаіл
- Клім Дзмітрый
- Крупа Вольга
- Кузьміч Леанід
- Кульпекша Сяргей
- Курсевіч Аляксей
- Курэйчык Сяргей
- Курэц Данііл
- Курылкін Аляксандр
- Кухарава Варвара
- Кучынскі Ігар
- Лазоўскі Арцём
- Ланкоўскі Яўген (дастаўлены ў Маскоўскае РУУС)
- Ланкоўская Таццяна (дастаўлена ў Маскоўскае РУУС)
- Лапко Канстанцін
- Лахцікава Елізавета
- Лебедзева Вераніка (дастаўлена ў Маскоўскае РУУС)
- Лебедзева Ірына (дастаўлена ў Маскоўскае РУУС)
- Левін Дзмітрый
- Левін Юрый
- Лелес Сяргей
- Лепеш Дзмітрый
- Лісоўскі Павел
- Літвін Валянціна
- Літвін Марына
- Літвінаў Канстанцін (затрыманы ў кавярні Seadog)
- Літвінчук Антон
- Лобач Максім
- Логінаў Андрэй
- Ляўковіч Андрэй
- Ляўковіч Вераніка
- Лява Арцём (журналіст «Белсата», вызвалены з Кастрычніцкае РУУС)
- Лужынскі Арцём
- Маёрава Антаніна
- Малаковіч Аляксандр
- Малочка Ягор (Адпраўляюць на Акрэсціна)
- Малчанаў Арцём
- Мамоцька Уладзімір
- Манько Віктар
- Манькоўская Наталля (затрыманая ў кавярні Seadog)
- Марозаў Аляксандр
- Мартынаў Антон
- Мартынаў Аляксандр
- Мартынаў Дзяніс
- Масальскі Уладзіслаў
- Мацюшаў Міхаіл (затрыманы ў кавярні Seadog)
- Махлай Андрэй
- Махлай Таццяна
- Махнач Антон
- Махнач Андрэй
- Мірановіч Анастасія
- Мішугін Іван
- Міхайлаў Сяргей
- Млынчык Дзмітрый
- Мурашко Дзмітрый
- Мурашко Ігар (Фрунзенскае РУУС)
- Навіцкі Арцём
- Навіцкі Ягор
- Наумаў Арцём
- Несцяровіч Алег
- Несцяровіч Сяргей
- Нікіцін Мікіта
- Палійчук Яўген
- Панкавец Дзмітрый (журналіст «Нашай Нівы», адпушчаны пасля праверкі дакументаў)
- Паноў Максім
- Пастухоў Ігар (вызвалілі)
- Парахня Дзмітрый
- Пархоменка Юлія
- Паўлоўская Васіліса
- Паўлюкевіч Сяргей
- Пашкевіч Віталь
- Петкевіч Святлана
- Пешчанскі Іван
- Піпко Вячаслаў
- Правалінская Наталля (галоўная рэдактарка dev.by, вызвалілі з Кастрычніцкае РУУС)
- Пятроў Дзмітрый (Кастрычніцкае РУУС)
- Пятроўскі Мікіта
- Пятрусевіч Максім
- Раманоўскі Аляксандр
- Раманюк Ілля
- Рэзнік Антон
- Рэндаў Сяргей
- Рэўт Елізавета (дастаўлена ў Маскоўскае РУУС)
- Рыхліцкі Аляксандр
- Ряўзаў Васіль
- Саава Ілля
- Савіч Віктар
- Садоўская Вольга (затрымана каля «Зярно»)
- Сакалова Юлія
- Сакалоўскі Міхаіл
- Салавей Станіслаў
- Сальнікаў Вадзім
- Самсонава Ларыса
- Самусенка Максім
- Санковіч Вераніка з татам (затрыманыя каля «Зярно»)
- Сасункевіч Дзіяна
- Сарвас Аляксандр
- Сарвас Дзяніс
- Сарокін Анатоль
- Саўчук Яўген
- Святлоў Максім
- Святошчык Васіль
- Семянчук Мікалай
- Сінякевіч Ігар
- Славуцкі Яўген
- Смачны Дзмітрый
- Станкевіч Ігар
- Старавойтаў Сяргей
- Сузько Уладзімір
- Сувораў Сяргей (затрыманы каля «Зярно»)
- Сучкевіч Артур
- Сухадолава Аэліта
- Сяліцкая Святлана
- Сямёнаў Максім
- Сяргеенка Дзіна
- Сярова Марыя (вызваляюць з Фрунзенскага РУУС)
- Таболіч Ірына
- Такарчук Арцём (вызвалены)
- Татур Юрый
- Токун Аляксей
- Труноў Уладзімір (затрыманы ў Драздах)
- Трыгубка Дзмітрый (дастаўлены ў Маскоўскае РУУС)
- Уласевіч Екацярына
- Уласевіч Святлана
- Федасеенкаў Андрэй
- Філімонава Ганна
- Філіпеня Міхаіл
- Франкоў Мікалай
- Халасцякоў Уладзімір
- Хахлова Вераніка
- Хрыповіч Анастасія
- Хрыповіч Ілля
- Хрысцініч Антон (дастаўлены ў Маскоўскае РУУС)
- Цароў Аляксандр
- Цвіль Анатоль
- Цітоў Канстанцін
- Ціхановіч Максім
- Цеплова Ганна
- Чарноцкая Юлія
- Чарнікова Надзея
- Чурык Мікіта
- Чубрык Мікіта
- Чуй Аляксей
- Чыбісаў Максім
- Чыжэўскі Венемін (дастаўлены ў Маскоўскае РУУС)
- Чыжэўскі Іосіф (дастаўлены ў Маскоўскае РУУС)
- Чыстата Сяргей
- Чысты Дзяніс
- Чысцякова Юлія
- Шабан Андрэй
- Шашок Ілона
- Шальпук Кірыл
- Шалуха Таццяна
- Шамкаловіч Юрый (дастаўлены ў Маскоўскае РУУС)
- Шахматаў Юрый
- Шнур Дзяніс
- Шпакоўскі Іван
- Шэко Дзяніс
- Шэўчык Віталь
- Шыдлоўскі Павел
- Шырко Юрый
- Юданаў Юрый
- Юрэнка Валянцін
- Якубенка Максім
- Янкоўская Паліна
- Ягораў Ягор
- Якімовіч Сяргей
- Яновіч Ілля
- Яхненка Аляксей
- Яхненка Ганна
Затрыманні 13 верасня ў рэгіёнах:
- Аліагаеў Карым (Гомель)
- Ашыралыеў Іван (Гродна)
- Бабарыка Геннадзь (Гродна)
- Бабрыенка Антон (Мозыр)
- Балдзін Яўген (Гомель)
- Дарашук Марына (Брэст)
- Ефрэменка Алег (Віцебск)
- Зуеў Андрэй (Наваполацк)
- Іванюк Андрэй (Брэст)
- Іванюк Яўген (Брэст)
- Касавараў Аляксей (Гомель)
- Каракіна Вольга (Гродна)
- Лявончык Раман (Салігорск, прадстаўнік стачкама ААТ «Беларуськалій». Дастаўлены ў Салігорскае РАУС)
- Макарэвіч Уладзімір (Брэст)
- Мархасеў Арцём (Бабруйск)
- Мушынскі Андрэй (Брэст)
- Навіцкі Уладзіслаў (Брэст)
- Навіцкая Юлія (Гродна, вызвалена да суда)
- Прадко Лідзія (Гродна)
- Сабалеўскі Алесь (Магілёў, журналіст 6tv.by)
- Саўчук Сяргей (Брэст)
- Сідарук Аляксандр (Брэст)
- Таранок Людміла і яе сын (Гродна. Сілавікі затрымалі ноччу)
- Філатаў Вадзім (Брэст, Ленінскае РУУС)
- Ханевіч Аляксандра (Гродна)
- Цалко Андрэй (Брэст)
- Чаркасаў Сяргей (Салігорск, сустаршыня стачкама ААТ «Беларуськалій»)
- Шур Мікіта (Мазыр)
0
0
0
0
0
0