Znajści
Ałharytmičny łacinski varyjant
02.03.2024 / 14:3713RusŁacBieł

Polski Kanhres žančyn źviarnuŭsia da palitykaŭ paśla śmierci zhvałtavanaj biełaruski

Jany zaklikajuć uklučycca ŭ baraćbu z hvałtam nad žančynami i viarnuć im pravy na pryniaćcie rašeńniaŭ adnosna ŭłasnaha cieła i abaronu svajoj cełasnaści, piša Reform.by.

Skrynšot videa

«My nie prosta ŭzrušanyja śmierciu hetaj dziaŭčyny, my poŭnyja hnievu i abureńnia! I sprava nie tolki ŭ hetym asobnym vypadku, sprava ŭ jaje žudasnych pakutach i śmierci. My schilajem pierad joj hałavu, ale ŭ toj ža čas zaklikajem: jana — adna z tysiač achviar», — havorycca ŭ tekście, apublikavanym Kanhresam u dzień śmierci Lizy, 1 sakavika.

Dziaŭčat i žančyn pastajanna hvałtujuć, na vajnie i ŭ mirny čas, na vulicach i va ŭłasnych damach, dehienieraty i «prystojnyja mužčyny», znajomyja i nieznajomyja. Zakon nie reahuje, palicyja marudzić (za vyklučeńniem ekstranych vypadkaŭ), palityki ź ciažkaściu abo zusim nie zhadžajucca efiektyŭna zmahacca z hvałtam u dačynieńni da žančyn.

«Stambulskaja Kanviencyja ab praduchileńni hvałtu ŭ dačynieńni da žančyn i dziaciej užo šmat hadoŭ znachodzicca ŭ palityčnaj zamarozcy. Prezident Duda zajaviŭ, što jaje naohuł nie varta ŭžyvać. Heta zaachvočvaje złačyncaŭ. Pa niejkaj pryčynie hvałt u adnosinach da žančyn i dziaciej sustrakajecca ŭ Polščy z krajniaj abyjakavaściu z boku palitykaŭ i palicyi. Ale chopić! My pavinny zrabić usio, kab mabilizavać usie srodki (palityčnyja, Jurydyčnyja, adukacyjnyja) dla spynieńnia hetaha hvałtu. Kab ni z adnoj žančynaj bolš nie źviartalisia jak z abjektam, kab jana nie stanaviłasia achviaraj zhvałtavańnia, katavańniaŭ i pakut», — zajaŭlajuć pradstaŭnicy arhanizacyi.

«Spadary palityki! Uklučyciesia, narešcie, u baraćbu z hvałtam nad žančynami, viarnicie im adabranyja pisaŭskimi [partyja «Zakon i spraviadlivaść»] fundamientalistami aŭtanomnyja pravy na pryniaćcie rašeńniaŭ nakont ułasnaha cieła i abaronu svajoj cełasnaści», — zaklikajuć jany.

***

Ranicaj 25 lutaha vartaŭnik adnaho z damoŭ na vulicy Žuravia pabačyŭ aholenuju dziaŭčynu biez prytomnaści. Jana lažała ŭ varotach doma i nie padavała prykmiet žyćcia. Kamiera nazirańnia zafiksavała, jak mužčyna ŭ bałakłavie padbieh da jaje zzadu, prystaviŭ nož da šyi i zašturchnuŭ u bramu.

Praź niekalki hadzin paśla incydentu byŭ zatrymany žychar Varšavy, 23-hadovy Daryjan S., kali pakidaŭ arandavanaje pamiaškańnie ŭ rajonie Makatuŭ, dzie žyŭ sa svajoj partniorkaj. Vyjści na jaho śled dapamahli kamiery videanazirańnia i vyšukovyja sabaki. Mužčynu vystaŭlenyja abvinavačvańni ŭ zamachu na zabojstva žančyny na hlebie rabavańnia i seksualnaha hvałtu. Jamu pahražaje pažyćciovaje źniavoleńnie. Na dadzieny momant jon zaklučany pad vartu na try miesiacy. Siońnia stała viadoma, što Lizu pachavajuć u Varšavie. Data pakul nieviadomaja.

Čytajcie taksama:

Lizu, što pamierła ŭčora ŭ Varšavie, pachavajuć u polskaj stalicy

Zhvałtavanaja ŭ Varšavie biełaruska pamierła

Los hrošaj, sabranych na lačeńnie pamierłaj u Varšavie biełaruski, biare pad kantrol polskaja dziaržava

Nashaniva.com

Chočaš padzialicca važnaj infarmacyjaj
ananimna i kanfidencyjna?

Клас
20
Панылы сорам
3
Ха-ха
4
Ого
0
Сумна
11
Абуральна
17
4
Boba /adkazać/
03.03.2024
Čuš, była by ona v soprovoždienii mužčiny s niej by ničieho nie słučiłoś. Tak było vsiehda. Mitinhami i sobranijami osuždienijami i  obobŝienijami ničieho tietki nie dobjetieś. Chvatit hnobiť mužskoje nasielenije. Otcy braťja i mužja harantija biezapasnosti žienŝin. Kohda vy stali uničtožať dostoinstvo mužin s pomoŝju marksizma-leninizma vy połučili łukašienok i takich nasilnikov. Zachotieli svobody? Nienaviditie patriarchalnoje obŝiestvo? Tierpitie, mužčinam prichodiťsia tierpieť nie mieńšie i oni nie skulat nie žałujutsia i nie obraŝajutsia k politikam ich zaŝitiť.  Po statistikie mužčiny živut mieńšie, hibnut čaŝie na rabotie,  k nim biezraźličny doktora i niet komnaty otca i riebienka. 
2
Boba /adkazać/
03.03.2024
Osob žienskoho poła,nie znaju kak vsie no ja vsiehda otnosiłsia łučšie k svoim i čužim dietiam  čiem ich rodnyje mamaši.  
2
Chopić vynasić mazhi/adkazać/
03.03.2024
Kate, A žančyny chiba hvałt doma nie ŭžyvajuć? Nie fizičny, a psichałahičny, ad jakoha potym mužyk moža zvaŕjacieć i sapraŭdy kaho fizična pakryŭdzić. Z-za hetaha žanočaha hvałta mužčyny i žyvuć mieńš.
Pakazać usie kamientary
Kab pakinuć kamientar, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera
Kab skarystacca kalendarom, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera
sakavikkrasavikmaj
PNSRČCPTSBND
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930